Школи для “еліти”: навчальні програми, розцінки, бонуси та знижки

За навчання своїх дiтей в елiтних школах столицi Кличко, Ребров, Ротару, Брєжнева та Асія Ахат платять більше ніж 20 тисяч доларiв на рiк

Новий навчальний рiк почався у всiх школах країни — i звичайних, i “елiтних”. I хоча, здавалося б, проблема з її вибором у багатьох батькiв та дiтей уже вiдпала, усе ж права змiнити мiсце навчання у вас нiхто не вiдбирає. Були б можливостi…

 

Шкiльним автобусом за… 900 доларiв

Уявiмо собi, що я — мама 11-рiчної дитини, яка хоче вступити до шостого класу однiєї з елiтних українських шкiл.

“Подорож” найдорожчими школами нашої країни розпочинаємо зi столичної “British International School” вiд Кембриджського унiверситету. Саме в цьому закладi навчається син Сергiя Реброва, донька Вiри Брежнєвої, син Асiї Ахат, дiти Вiталiя Кличка. Також кiлька лiт тому до цiєї школи ходили доньки екс-Президента України Вiктора Ющенка — Софiйка та Христинка.

“Навчання у нас проводять двома мовами — англiйською та українською, — чую по той бiк слухавки. — Шкiльна форма буде готовою за мiсяць i коштуватиме 1000 гривень за комплект, на якому буде виведено iм’я вашої дитини. Що ж до зошитiв та пiдручникiв, то за це можете не хвилюватись, бо школа бере цi витрати на себе”.

“Класно!” — скажете ви. Але не поспiшайте радiти, адже плата за навчання у цьому закладi коливається вiд 16 560 до 20 670 доларiв на рiк (!). Крiм тих коштiв, ви повиннi сплатити реєстрацiйний внесок — 500 доларiв. “А за 900 “зелених” вашу дитину привозитиме i забиратиме зi школи автобус, — розповiдає працiвниця Британської мiжнародної школи. — Також батьки доплачують за харчування, а це 500 баксiв, i 200 доларiв — за гуртки”.

До речi, у цiй школi iснує певна система знижок — якщо ви оплачуєте за навчання до 20 вересня, у нас знижка на 7%. А при навчаннi двох i бiльше дiтей вiднiмiть вiд загальної суми 15%.

 

У ще однiй мiжнароднiй школi — “Pechersk School International” — навчається також онучка Софiї Михайлiвни Ротару, дев’ятирiчна Софiйка. Про зiркових учнiв у цiй школi не розповiдають та й особливо не припрошують вступати до них цього року, бо всi класи переповненi.

“Якщо дитина дуже добре знає англiйську, тодi можна провести для неї спiвбесiду, — погоджується працiвник школи. — Щоправда, вартiсть навчання у нас становить 21 тисячу доларiв на рiк, плюс 1200 доларiв — реєстрацiйний внесок. Якщо хочете, аби вашого учня возили автобусом, тодi доплатiть ще 2100 гривень на рiк. Звiсно, за харчування платять окремо — близько 40 гривень на день”.

I найголовнiше та найцiннiше те, що дипломи у цих школах видають двох зразкiв — українського та британського. А це означає, що ваша дитина з цiєю “випискою” може вступати до будь-якого мiжнародного коледжу чи унiверситету.

 

Для вундеркiнда — безплатно!

Проаналiзувавши столичнi школи, вирiшила зателефонувати до Одеси, у гiмназiю пiд красномовною назвою “Мрiя”.

“Ви не помилились, що вибрали саме нашу гiмназiю, — чую приємний голос у слухавцi. — У нас дiти можуть сидiти у школi до сьомої вечора, i за цей час учителi роблять iз ними уроки та навiть кiлька разiв iдуть на прогулянку. Понад те, практично всi нашi випускники навчаються за кордоном, бо вони в нас поглиблено вивчали не лише англiйську, а й французьку, нiмецьку, iспанську i навiть китайську мови”.

“Звучить досить переконливо, а скiльки коштує навчання?” — розпитую. “По-перше, у гiмназiї “Мрiя” вам треба заплатити 500 доларiв — як перший внесок, а потiм щомiсяця сплачуєте лише… по 290 “зелених”. “Лише? — дивуюсь я. — Тепер розумiю, чому ви обрали для цього закладу саме таку назву. А що входить у цю плату?”

“Лише снiданок, який, як правило, складається з кашi, чаю та булочки, — розповiдає жiночка. — Якщо хочете чотириразове харчування — платiть 440 умовних одиниць, а ще окремо оплачуєте заняття у гуртках — за кожен по 70 доларiв щомiсяця”.

“Для тих, хто хоче навчатися” — саме такий девiз Чорноморського лiцею, що в Одесi. Щоправда, пiсля того, коли в слухавцi пролунала сума — 3,5 тисячi гривень на мiсяць, захотiлось перефразувати її слоган на: “Хто заплатив, той вчиться!”. Щоправда, крiм того, що дiти вивчають там англiйську, французьку, турецьку та нiмецку мови, школярi ще й можуть допомогти батькам отримати знижку на навчання: посiвши перше мiсце на обласнiй олiмпiадi — 30%, друге — 20%, а третє — 10%.

 

“Ну а якщо ваша дитина виграла у Всеукраїнськiй олiмпiадi, тодi вона цiлий рiк навчається безоплатно, — повiдомили менi на тому кiнцi дроту. — Коли ж учень отримав друге мiсце — тодi знижка становить 50%, а третє — 40% щорiчної плати за навчання”.

 

“Будеш четвертою у класi”

Поспiлкувавшись iз директором донецької школи “Современник”, я зрозумiла, що там i справдi навчились рахувати грошi по-сучасному. “Раз на мiсяць ви здаєте 2800 гривень, — розповiдає жiночка. — Але цю суму ви рахуйте не на десять мiсяцiв, а на дванадцять. Так захотiли батьки…”

 

У цю вартiсть входить вивчення iнформатики, психологiї та iнших базових предметiв, включаючи англiйську, нiмецьку та французьку мови. Привiтна директорка школи розпитує про дитину, яку я нiбито хочу привести до школи. “О, ваша донечка буде четвертою у класi, — вигукує Вiра Вiкторiвна. — Ми не набираємо багато школярiв, бо практикуємо iндивiдуальний пiдхiд до кожної дитини”. До речi, за чотириразове харчування треба щодня доплачувати 64 гривнi.

Трохи дешевше коштує навчання у престижнiй Харкiвськiй авторськiй школi Бойка. До речi, саме випускники цiєї школи показали найкращi результати ЗНО цього року.Вартiсть навчання у нiй становить близько 18 тисяч гривень. У цю суму, крiм пiдручникiв, входить також розвезення дiтей. А от за харчування доведеться викласти окремо. “Не забувайте, що їжу, яку варять нашi кухарi, готують не на простiй водi з-пiд крана, а на очищенiй привознiй мiнеральнiй”, — наголосила працiвниця навчального закладу.

 

Анастасiя КУРИЛОВА, Експрес online

 

Коментарі вимкнені.