Тимошенко затримано назавжди

Суд не визначив Юлії Тимошенко термін другого арешту, що може призвести до її безстрокового утримання у СІЗО.

Про це заявив у п’ятницю керівник групи її захисту Сергій Власенко, посилаючись на постанову Шевченківського райсуду Києва від 8 грудня, ухвалену в ізоляторі.

Адвокат нагадав, що максимальний термін затримання, згідно з законодавством, – 2 місяці.

Власенко зізнався, що в четвер він свідомо ввів журналістів в оману, щоб отримати на руки постанову суду без правок, “щоб не налякати звіра”.

“Тимошенко арештовано безстроково. Ні про які 2 місяці тут не йдеться. Тимошенко затримано назавжди. На все життя, поки не буде скасована ця постанова”, – заявив адвокат.

“Я зараз уже чую, як з’являться заяви СБУ, в яких вони роз’яснять, що це – автоматично. Я теж автоматично передбачаю, що їхній професійний рівень – нижчий від плінтуса. Але постанова сформульована дуже чітко”, – сказав Власенко.

Він в чергове назвав нонсенсом два арешти одночасно.

За словами Власенка, у кожній кримінальній справі справді можуть призначатися різні запобіжні заходи – але, зазвичай, якщо в одному випадку це затримання, то в іншому – застава.

Він також порівняв лікарів, які оглядали Тимошенко, з лікарями, які проводили досліди на в’язнях табору “Освенцим” під час Другої світової війни.

“Ви пам’ятаєте лікаря Менгеля, головного лікаря Освенциму? Так от, до Тимошенко вчора приходили лікарі Менгеля, які заявили, що дадуть їй знеболювальне, яке навіть мертвого підніме. При цьому вони не відповіли на запитання Юлії Тимошенко, чи знають вони, якою буде реакція її організму на це знеболювальне”, – сказав Власенко.

“Українська правда”

Коментарі вимкнені.