Українцям продають ліки, здатні спровокувати самогубство

МОЗ хоче заборонити в Україні інтернет-аптеки. Головний аргумент – ліки, що продають у віртуальному просторі, неможливо контролювати, – пише ТСН

В уряді наводять приклад: в інтернеті зараз можна купити препарат від куріння, який може спровокувати людину до самогубства, проте в інструкції про це – жодного слова.

Киянин Валентин кидає курити уже вдесяте і не може, тому шукає в інтернеті підмоги у боротьбі із своєю згубною звичкою.

Таблетками, які замінюють ефект тютюну, проте не містять нікотину, уже давно лікують в Америці, в Європі і в Росії почали практикувати. Препарат має багато протипоказань і є суто рецептурним.

В Україні ці таблетки незареєтровані і в звичайній аптеці їх не купиш, проте в інтернеті – запросто. Валентин прочитавши українську інструкцію розуміє – він з усіма протипоказаннями може впоратися.

Ту-таки інструкцію, тільки мовою оригіналу – англійською – читає керівник Київського центру здоров’я. Серед протипоказань є такі, які в інтернет-аптеці українською не переклали: “Може викликати думки про самогубство”.

Лікар, який бореться із курінням у всій столиці, заспокоює – схожі депресивні настрої бувають у тих, хто важко кидає курити. Тому ліки треба приймати лише під наглядом і з дозволу лікаря.  Самолікуванням з інтернет-аптеки займатись категорично не можна.

Інтернет-аптек в Україні Державна інспекція ліків нарахувала аж 40. Таку віртуальну торгівлю називають не інакше як злом для недужих. Чи продадуть там якісний препарат, чи фальшивку – гарантії жодної, і тим паче рецепту ніхто не питатиме.

Згідно статистики Євросоюзу, 50% ліків, які продаються через інтернет-аптеки, або неякісні, або фальсифіковані.

Поки що постраждалих від невдалого інтернет-лікування в Україні немає, хоча кількість тих, хто купує і шукає медпрепарати на сайтах – щороку зростає. Це зручно, кажуть городяни і це смертельно небезпечно – упевнені в Міністерстві здоров’я.

Коментарі вимкнені.