Злочинець грабував тернопільські аптеки, бо з жінками легше справитись

Хвиля розбійних нападів на аптечні заклади прокотилася цього року Тернополем. Потерпали здебільшого ті торгові заклади, що розташовані на околиці міста. Над розкриттям резонансних злочинів працювали не тільки оперативники міського відділу міліції, а й розшуківці обласного управління. І результат не забарився. В аптеці, що по вулиці Романа Купчинського, нападника взяли на гарячому.
Коли за фактом розбійного нападу була порушена перша кримінальна справа, оперативники й не припускали, що матимуть справу з серійним злочинцем. Але вже за декілька днів, аналогічний злочин повторився. Опитуючи потерпілих та, проводячи інші оперативно-пошукові заходи, правоохоронці дізнавалися деталі злочинної діяльності невідомого зловмисника. З’ясувалося, об’єктами збагачення зловмисник обирав аптечні торгові заклади, що знаходяться якнайдалі від центру міста, діяв сам, для погроз використовував або пістолет, або ніж. Цікавою виявилася ще одна деталь – зловмисник стежив за приміщенням аптек і заходив туди тільки тоді, коли не було покупців. З порогу запитував провізора про лікарство, яким наші фармацевтичні заклади не торгують, і одразу ж, на ходу, аби спантеличити потерпілих, натягував на обличчя маску та демонстрував зброю. Така тактика злочинних дій спрацьовувала бездоганно – шок був гарантований і працівники аптеки не те, що не були готовими чинити опір, чи кликати на допомогу, а й до кінця не усвідомлювали, що ж відбувається.
    Пошуки злочинця тривали активно, проте міліціонери усвідомлювали, що реально вийти на слід грабіжника – взяти його на гарячому. Близько восьмої години вечора до аптеки, що по вулиці Романа Купчинського, зайшов клієнт. Провізор нерозбірливо почула який саме медичний препарат потрібен чоловікові, адже той на ходу став натягати на обличчя шапку з прорізами. Ніж, який вийняв нападник, мав слугувати переконливим аргументом, аби перелякана продавець відкрила касу і віддала гроші, проте зловмисникові перегородив дорогу оперативник. Зметикувавши, що потрапив у пастку, лиходій кинувся втікати, та міліціонер встиг застосувати сльозогінний газ. Вже на вулиці на допомогу оперативникові кинулися колеги, які були поблизу. Нападника затримали.
З’ясувалося, що підозрюваний раніше мав проблеми із законом за вчинення крадіжки, проте обійшлося стягненням штрафу. Але висновків 34-річний чоловік так і не зробив. Маючи в користуванні газовий гладкоствольний пістолет та ніж, який експертиза визнала холодною зброєю, він вирішив таким чином «заробляти» на життя.Чому чинив розбійні напади на аптечні пункти? Лише з тієї причини, що провізорами працюють переважно жінки.
Судового вироку підозрюваний чекав пів вартою. Його засуджено за статтею 187 (частина 2) КК України. Підсудний визнав свою провину у всіх інкримінованих йому злочинах – семи розбійних нападах та носінні холодної зброї. Вердикт суддівської колегії Тернопільського міськрайсуду був таким – сім з половиною років позбавлення волі з конфіскацією майна та відшкодування матеріальних збитків власникам пограбованих аптек, а це майже 11 тисяч гривень.

Коментарі вимкнені.