Владика Іов: Зінкевич пресує священиків

Владика Іов в інтерв’ю «Погляду» розповів про деталі резонансної справи у церковній парафії. Нагадаємо, що українська православна церква київського патріархату звинувачує автокефального владику Іова у пиятиці і відправляє на покаяння у монастир. Сам же владика цю інформацію спростовує і запевняє, що звинувачення безпідставні. Щодо своєї єпархії, то він каже, що «прийде зовсім молодий, який буде керувати єпархією».

– Але він буде керувати не сам, а з батьком, – каже владика Іов. – Священики не хочуть його бачити. Вони лише дивляться на клан Зінкевичів – як вони керують. Луцькі уже б перейшли в автокефалію, через те, що Зінкевич пресує їх. Там ідуть страшні побори і священики постійно проходять переатестацію.

Владика Іов каже, що так само відбувається у Тернополі. Щодо себе, то він зазначає:

– Звинувачення безпідставні. Я не був у Херсоні в цьому році у монастирі, як мені приписують. Каятися мені немає за що. А усі звинувачення – це видумки київського патріархату, – зазначає владика Іов. – Я роблю висновок, що всіх старих автокефалістів «чистять» і їм залишилося забрати лише двох. Потім залишиться молода церква, якою можна буде керувати.

Владика Іов запевняє, що замовник цього процесу – Зінкевич з Свято-Троїцького собору. І його мета – почистити будь-яким способом, прибрати, бо у церкві владика давно і багато що знає.

– У 1989 році я починав відродження автокефалії, – зазначає владика Іов. – Те, що зараз робить Зінкевич, несе загрозу київському патріархату в цілому. Адже це церква лише центральної України та Галичини,  а на Сході – російська.

Щодо приїзду Філарета, то тут владика Іов не планує брати участь.

Іншу сторону цієї справи і коментарі від владики Нестора читайте ТУТ.

Новини Тернополя «Погляд»

-1 thoughts on “Владика Іов: Зінкевич пресує священиків

  • 17:42 | 15.06.2012 о 17:42
    Permalink

    Хто прийшов із мечем – той від меча і загине. Щоб виносити звинувачення іншим потрібно бути самому чистим і моральним. А цей випадок продемонстрував неправедні дії щодо позбавлення конкурентів у середовищі церковних ієрархів. Бажано зробити висновки не тільки учасникам конфлікту, але і іншим священнослужителям. Ісус нікому не давав права золотого тільця ставити вище віри до Бога і християнської моралі. Якщо людина присвятила себе службі Господу, то мирське не повинно затуляти розум. Свої діяння мають бути направлені на службу Господу і пастви. А своїми життєвими прикладами самопожертви заради інших святі отці мають вчити парафіян.

  • 10:09 | 18.06.2012 о 10:09
    Permalink

    Він не тямить шо говорить! Їх як не пресувати, то вони взагалі з розуму посходять. по пів року симінарії, темінь безпросвітна. Чуть чуть заставив попрацювати, вони вже біжать, гниляки. Люди по 12-16 годин в сутки пашуть, а воно одно з другим думає, шо раз в тиждень відправить з книжечки і все? Пахати!!!!!

Коментарі вимкнені.