З 1 грудня всі легальні ялинки продаватимуть з чіпами

Цього року новорічні ялинки на ялинкових базарах забезпечать вбудованим чіпом для електронного обліку дерев. Про це заявив голова Держагентства лісових ресурсів Віктор Сівець. За його словами, чіп буде кріпитися до дерева так, що зняти його буде неможливо без пошкодження стовбура. На електронному носії буде міститися інформація про тип дерева (сосна, ялина), його висоту, порядковий номер і лісгосп, в якому дерево заготовлено.

«Чіп цей австрійського виробництва, підробити його неможливо. Вартість одного чіпа – 1,34 грн. На сьогоднішній день від підприємств, що заготовляють новорічні ялинки, вже надійшли заявки на придбання 3,5 млн. чіпів», – повідомив Сівець. Також він уточнив, що лісгоспи готові поставити до новорічних свят 6 млн. дерев, хоча реальна потреба ринку – не більше 600 тис. ялин.

За словами чиновника, до процесу боротьби з незаконною вирубкою ялинок будуть залучені сили МВС. Так, уже створюються відповідні мобільні групи – вони будуть стежити за переміщенням транспорту, який перевозить новорічні ялинки. Разом з тим буде створено спецштаб, в який увійдуть співробітники ДАІ і міліції, які разом з лісохороною проводитимуть рейди – на дорогах, у лісових масивах і на ялинкових базарах.

Кінцевий споживач не зможе побачити інформацію про куплену ялинку – зробити це можна тільки за допомогою спеціального сканера.

«Правоохоронців забезпечать цими сканерами. Якщо в місцях продажу ялинок будуть виявлені факти торгівлі незаконно зрубаними деревами, складатиметься протокол, на підставі якого навіть може бути порушено кримінальну справу», – повідомив Сівець і додав: наразі мінімальний штраф за незаконну вирубку становить всього 274 грн. При цьому за підсумком минулорічних рейдів на підставі складених адмінпротоколів в 30% випадків були порушені кримінальні справи.

У планах Держлісагентства розпочати активну реалізацію новорічних ялинок підприємцям 1-10 грудня.

За словами Сівця, система маркування чіпами впроваджується з однією метою – щоб незаконно вирубані дерева не потрапили на ринки і торгові майданчики, а лісгоспи могли заробити на продажу законних ялинок, а зароблені кошти спрямувати на відтворення лісового господарства.

До речі, до новорічних та різдвяних свят підприємства Держлісгоспу продають близько 1 мільйона хвойних дерев. Держлісгосп щорічно посилює охорону хвойних насаджень в передноворічний період.

Довідка

Згідно ст.65 Кодексу України про адмінпорушення, штраф за незаконну вирубку становить 85-170 грн., для посадових осіб – 119-204 грн. Крім того за шкоду лісгоспу за 1 зрубане дерево порушник повинен заплатити штраф від 189 до 1753 грн.

 

Коментарі вимкнені.