З 9 по 11 вересня буде підвищена сонячна активність

Два потужні рентгенівські спалахи, що відбулись на Сонці напередодні, можуть призвести до магнітної бурі на Землі, початок якої очікується в п’ятницю, 9 вересня, повідомив РІА Новини керівник центру прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму, іоносфери і розповсюдження радіохвиль (ІЗМІРАН) Сергій Гайдаш.

“Останніми днями спостерігався сплеск сонячної активності. Учора був спалах класу М5.5, потім у ніч на середу – Х2.2. Обидві ці події відбулися в активній області 1283, яка знаходиться зараз майже в центрі сонячного диску, а значить вони будуть впливати на Землю “, – сказав Гайдаш.

Спалахи на Сонці в залежності від потужності рентгенівського випромінювання поділяються на п’ять класів: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановатт на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в десять разів.

За словами Гайдаша, вже вчора було зафіксовано зростання потоку протонів від Сонця, хоча він поки не дійшов до рівня, небезпечного для космічної техніки. Зростання триватиме.

“Через кілька днів до Землі дійде потік сонячної плазми, тому з 9 по 11 вересня очікується підвищена геомагнітна активність, можливі сонячні бурі”, – сказав він

 

Коментарі вимкнені.