Тернопіль — місто, до якого слід приїздити в пошуках затишку (відео)

Тут вам точно не доведеться бігати з картою, аби встигнути оглянути усі пам’ятки архітектури. Під час Другої світової війни Тернопіль був практично зруйнований, тому старих фасадів практично не залишилось.

Між іншим аж до 1944 року місто називалося Тарнопіль, на честь свого засновника. Навіщо змінили одну букву невідомо.

У 1540 Коронний гетьман Ян Тарновский побудував тут укріплений замок, з якого власне й розросталось місто. Зараз його важко назвати його “замком” – більше нагадує палац. А все через загарбників: спочатку османське військо не залишило каменю на камені, а через декілька століть відновлені мури знову знищили в роки Першої світової.

Саме завдяки замку у місті з’явився гігантський Тернопільський став. Раніше на цьому місці були болота, але їх навмисно перетворили на озеро, щоб ніхто не міг підкрастись до міста. Зараз це улюблене місце прогулянок як місцевих жителів так і вражених туристів, бо ж де ще ви зможете побачити озеро посеред міста розмірами у 300 гектарів, по якому курсує прогулянковий корабель.

Для когось романтика, а для інших ідеальне місце для змагань на катерах чи віндсерфінгу. Варто відвідати і парк Топільче. У міні-заповіднику, прямісінько посеред парку, можна побачити білих оленів та фазанів.

Брак архітектурних пам’яток Тернопіль намагається компенсувати фонтанами і пам’ятниками. Для прикладу, знаменитий Каскад, який місцеві називають “сльозами Гронського” на честь тодішнього архітектора міста, якого ув’язнили за земельні махінації.

Окрім традиційних пам’ятників спробуйте знайти сантехніка, що саме вилазить з люка, людину-невидимку і стілець Остапа Бендера.

Україна прекрасна, тож подорожуйте частіше.

Коментарі вимкнені.