Слідчі Служби безпеки зібрали докази добровільної співпраці з ворогом ще одного «чиновника» із Запорізької області

Зловмисник добровільно погодився стати головою захопленого селища Гюнівка. До російської окупації колаборант перебував на посаді старости цього ж села.

Після початку повномасштабного вторгнення росіян та захоплення Гюнівки посадовець добровільно пішов на співпрацю з ворогом та обійняв посаду окупаційного сільського голови, а у вересні 2022 року загарбники призначили його т.зв. заступником голови Великобілозерської сільської війсьово-цивільнноі адміністрації росіян.

Під час досудового розслідування встановлено, що колаборант з лютого 2022 року виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції у незаконних органах влади, а також контролював виконання місцевими жителями рішень і законів окупантів. 

Крім того, він забезпечував діяльність окупаційної адміністрації, організовував та брав безпосередню участь у агітаційних та пропагандистських масових заходах загарбників, розселяв у будинки жителів села російських військових, схиляв місцевих мешканців до співпраці з ворогом.

У межах кримінального провадження слідчі СБУ кваліфікували дії фігуранта за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України та повідомили зловмиснику про підозру.

За співпрацю з ворогом йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Викриття та документування протиправної діяльності підозрюваного здійснювали співробітники Тернопільського управління СБУ за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.

Коментарі вимкнені.