Земляни спостерігали за повним затемненням Місяця (фото)

Місячне затемнення, останнє в цьому році, спостерігали минулої ночі мільйони жителів Землі. Наступного разу повністю місячний диск сховається тільки в 2014 році.

Цей найближчий до нас природний супутник ховається за тінню Землі лише частково. Проходячи через Землю, з усього світлового спектру до Місяця доходить тільки червоні кольори. Тому під час затемнення диск стає багряно-червоним.

На піку затемнення, за київським часом це було о пів на п’яту вечора 10 грудня, Місяць набув незвичайного відтінку – результат заломлення сонячних променів, що проходять через стратосферу.

Найкраще небесне явище було видно в Азії. Затемнення – гаряча пора для астрономів – вони вивчають характеристики охололого супутника. І для екстрасенсів, які стверджують, що в такі дні людські емоції загострюються до краю.

Вчені вже давно навчилися прораховувати періодичність затемнення на кілька років вперед. Колись саме це врятувало експедицію Колумба на Ямайку. Знаючи точний час, великий мореплавець пригрозив тубільцям викрасти нічне світило, якщо ті не забезпечать команду провіантом.

Сьогодні астрономи знають дати затемнень до 2163. У цьому році це вже другий раз, коли Земля накриває своєю тінню Місяць. Вперше наш супутник зник в середині червня, тоді повне місячне затемнення було найтривалішим, – пише Gazeta.ua.

ФОТО: Reuters

Коментарі вимкнені.