Ще три дні до свята, а тернопільські митники уже святкують
За двадцять один день дії нового Митного кодексу України ні обсяги зовнішньоекономічної діяльності підприємств Тернопільщини, ні обсяги надходжень митних платежів не змінились. І це тішить працівників Тернопільської митниці. 25 червня у митників України – професійне свято. Відзначають його у день прийняття Верховною Радою в 1991 році Закону про митну справу в Україні. Працівники Тернопільської митниці урочистості з нагоди професійного свята провели вже 21 червня, пише TV-4.
Микола ХАРКАВИЙ начальник Тернопільської митниці:
– Настрій святковий хоча б тому, що ми виконуємо планові очікувані показники: на сьогоднішній день більше майже на 10 мільйонів гривень ті, які ми маєм дати до державного бюджету, і гарні показники щодо напрямку виявлення митних правопорушень, тому є чим пишатися і зрозуміло, що претензій якихось особливих до Тернопільської митниці з боку Державної митної служби, з боку Міністерства фінансів, думаю, не буде, тому що ми йдемо в графіку виконання показників.
При слові “митниця” чи не кожен уявляє собі насамперед кордон. Тернопіль від кордону далеко, та це не означає, що роботи на Тернопіллі у митників мало, адже чимало підприємств нашої області ведуть зовнішньоекономічну діяльність, відтак митно оформляти для перетину кордону є що. А доведені до виконання Тернопільській митниці показники – це конкретні гроші, які невдовзі, принаймні частково, у нашу область повернуться.
Запорукою доброї роботи на Тернопільській митниці вважають її кадри, більшість із яких мають майже двадцятирічний досвід роботи. А ще тут спростовують своєрідний міф, що митниками можуть бути насамперед чоловіки: зі ста п’яти працівників Тернопільської митниці сорок чотири – жінки.
Галина ФОСТАКОВСЬКА начальник сектору кадрової роботи Тернопільської митниці:
– Розділити жінка-чоловік на митниці неможливо, оскільки це універсальна робота: що жінки виконують завдання по митному оформленню, що чоловіки виконують завдання по митному оформленню. Але я хочу сказати, що на митниці практично 60% того складу, який прийшов і був набраний в 93 році, хоча ми зараз оновлюємо склад випускниками і нашого Тернопільського національного економічного університету, який має договір заключений з Державною митною службою на підготовку спеціалістів по митній справі, і Академії митної служби.
Тернопільська митниця впевнено дивиться у майбутнє. Тут кажуть: далі буде тільки краще, бо за двадцять один день роботи нового Митного кодексу України ні обсяги зовнішньоекономічної діяльності підприємств Тернопільщини, ні обсяги надходжень митних платежів не змінились.
Коментарі вимкнені.