На Гусятинщині вже є перша жертва пічки
З початком опалювального сезону зростає кількість випадків отруєння чадним газом. Такий випадок трапився 4 жовтня. О 13:05 до Гусятинської центральної районної клінічної лікарні з діагнозом «Отруєння чадним газом» шпиталізовано 67-річного жителя села Котівка Гусятинського району.
Травми потерпілий отримав за місцем проживання внаслідок несправності пічного опалення. ДСНС застерігає: громадяни, будьте уважні при користуванні пічним опаленням та газовими приладами, бережіть своє життя та життя ваших рідних.
Чадний газ (CO) – дуже небезпечний, оскільки він безбарвний і без запаху.
Отруєння може настати непомітно. За високої температури чадний газ згорає у кисні синім полум’ям. З повітрям може утворювати вибухові суміші. Він утворюється внаслідок неповного згорання пального в автомобільних двигунах чи опалюваних приладах, які працюють на вугіллі або інших видах природного палива.
Найбільша небезпека отруїтися чадним газом існує у помешканнях, що опалюються автономно природним газом, дровами чи вугіллям. На присутність чадного газу може вказувати наявність кіптяви, задимленості, жовтого полум’я пальників в приміщеннях.
Чадний газ, потрапляючи дихальними шляхами до крові, витісняє гемоглобін кисню. В результаті настає кисневе голодування тканин.
Ознаки отруєння чадним газом: головний біль, запаморочення, шум у вухах, відчуття тиску на лоб, нудота, блювання, біль у грудях. При тяжкій формі отруєння – втрата свідомості, судоми, порушення дихання. При великих концентраціях чадного газу смерть може настати миттєво.
При отруєнні чадним газом необхідно:
винести людину на свіже повітря;
піднести до носа ватку з нашатирним спиртом;
забезпечити вільне надходження повітря до легень, розстебнувши одяг;
якщо постраждалий у свідомості – дати багато пити (чай, вода);
у разі відсутності дихання провести штучне дихання та непрямий масаж серця;
викликати швидку допомогу.
Щоб уникнути отруєння, треба дотримуватись правил безпечного користування автономним опаленням та газовими приладами:
перевіряти наявність тяги в димоході;
не перекривати пічний димохід на ніч;
не використовувати газові плити для обігріву приміщень;
частіше провітрювати приміщення, де є газові прилади.
також не можна залишати двигуни авто в роботі в закритих приміщеннях.
Джерело: ternopil.mns.gov.ua
Фото з відкритих джерел
Коментарі вимкнені.