В іспанській школі можна вчитися і до 50 років
Тернополянка Марія Крушельницька живе у в іспанському містечку Малага в Андалузії. Цього року в перший клас тутешньої школи пішов її син Іван. Про особливості навчання в іспанській школі вона розповіла «Погляду».
Школа огороджена високими мурами і браму відчинять о 8.30. Діти шикуються на шкільному подвір’ї по класах. За ними виходять вчителі і ведуть їх до класів. Після чого браму зачиняють. Жодна дитина вже не може вийти на вулицю. Батькам дитину віддають в руки, саму ніколи не відпустять. Це так до 6 класу. За іспанським законом, до 6 класу батьки навіть не мають права залишати вдома самих дітей.
Навчання проходить у формі гри. Уроки у першому класі розпочинаються о 9 годині ранку і тривають до 14 години. У класі, де навчається мій син, лише 12 учнів. Хоча є такі школи, де й по 22. Домашніх завдань не задають. З 11:30 до 12.00 – велика перерва. У цей час діти обов’язково мають перекусити, а після чого можуть погратись на вулиці у дворику школи. Урок триває 55 хвилин. Оцінки у першому класі не ставлять, просто кажуть дитині добре чи дуже добре.
Підручники ми не купували. У школі дають чек і з ним йдеш у книжковий магазин, де тобі дають усі необхідні підручники і зошити до них на суму 140 євро. Щоправда, канцелярію купували самі, разом з портфелем вийшло 82 євро. Підручники на вигляд такі, як журнал. У ньому все разом і іспанська мова, і математика,і література, і логіка… Для першого класу таких журналів є три.
Навчання поділене на 3 симестри. В кінці кожного – екзамен. У першому класі дітей не залишають на повторний рік. Але у наступних класах, якщо не здаєш екзамени, – залишать. У старших класах можна вчитись і до 50 років, якщо важко вчитися. Іспанці трохи ліниві і не дуже хочуть вчитися, тому бувають випадки, що з 17-ми річними і вчаться 30-ти річні. Але без закінчення обов’язкової школи не можна вступати у вищі навчальні заклади.
Шкільні форми у різних школах – різні. У школі, яку відвідує мій син, вона необов’язкова. В деяких приватних школах форма вартує навіть 400 євро на рік. Там навіть шкарпетки мають бути з емблемою школи…
Українців у нашій школі є близько 10 дітей. У першому класі лише мій Іван. До речі, для іноземців у кожній школі є безкоштовні заняття з іспанської, де вчать мову з нуля.
Ставлення вчителів до дітей дуже привітне. Вони нікуди не спішать, у них завжди гарний настрій. Коли не підійду запитати про успіхи моєї дитини, вчителька заспокоїть, дасть пораду як краще вивчити іспанську.
В Малазі є українська школа від консульства. Коли її відкрили шість років тому, то було лише 6 учнів, а зараз – близько 200 учнів. До першого класу прийшло 30 дітей. Навчання проходить щосуботи. Учнів з довколишніх міст привозять шкільні автобуси. За місяць платимо 25 євро. Навчальна програма така ж, як і в Україні. Атестати видають державного зразка. Екзамени і атестації діти здають в українському консульстві.
Система шкільної освіти в Іспанії складається з наступних ступенів:
– необов’язкова дитяча освіта (на кшталт вітчизняних дитсадків) – Educación Infantil – з 3 до 6 років;
– обов’язкова початкова освіта (6 років) – Educación Primaria – з 6 до 11 років;
– початкова школа – Сolegio Рublico в ній діти вчаться з 3-х років до 11 років.
– обов’язкова середня освіта (4 роки) – ESO або Educación Secundaria Obligatoria – з 12 до 15 років;
– необов’язкові «старші класи» (2 роки) – Bachillerato – з 16 до 17 років.
Іспанський атестат про середню освіту (ESO) еквівалентний Британському академічному освіти GCSEs (General Certificate of Secondary Education).
Таким чином, іспанські студенти отримують відповідний рівень освіти для вступу до будь-якого ВНЗ Європи, включаючи університети Англії.
Коментарі вимкнені.