До першого класу в Тернопільському районі цьогоріч прийдуть 438 учнів
Перше вересня — вже через два тижні. Цьогоріч воно припадає на суботу, втім, рішення про проведення свята Першого дзвоника приймає кожен навчальний заклад. Тому свято може бути проведено як 1, так і 3 вересня, заявили у Міністерстві освіти та науки України. У Тернопільському районі питання щодо дати проведення свята ще не вирішили, однак, кажуть у районному відділі освіти, пролунає перший дзвінок в усіх школах району в один день. Нагадаємо, що до першого класу прийдуть 438 першокласників, буде діяти 33 перших класи, пише Подільське слово.
Тим часом, батьки активно скуповують шкільне приладдя, готуючись до навчального року, і шукаючи оптимальні варіанти, як заощадити. За приблизними підрахунками, середній бюджет школяра цьогоріч становитиме щонайменше 3000-4000 гривень. Щоби зекономити, експерти радять батькам не поспішати та ретельно дослідити, що пропону-
ють ринки і магазини. До того ж одним із варіантів закупок є Інтернет та оптові склади.
Отож, які товари знадобляться школяру та скільки це коштуватиме? Найперше — це портфель, вартість якого від 400 до 2000 гривень. Шкільна сукня для дівчаток коштує від 400 до 1500 гривень, костюм на хлопчика — від 1000 до 2000 гривень. А ще взуття — близько 1000 гривень. Вартість одного зошита, а їх потрібно хоча б зо два десятки — від 2 гривень до 9 гривень. Пенал — від 50 до 500 гривень. Якісні фломастери чи кольорові олівці для малювання — 80-170 гривень. І це ще далеко не все — предметні спецзошити, спортивна форма, кросівки, змінне взуття тощо. Люди скаржаться, що ціни надто високі, але діватися нікуди, мовляв, краще вже зекономити на собі, ніж на дитині.
Тим часом Міністерство охорони здоров’я підготувало перелік рекомендацій батькам, як підготувати дитину до нового навчального року. Адже існують чіткі вимоги до шкільного одягу та приладдя. Наприклад, безпечний і якісний шкільний портфель для першокласника має важити не більше 1 кг, мати ортопедичну спинку і світловідбивні елементи. Як зазначається, вага наплічника в ідеалі не має перевищувати 10% ваги дитини — інакше школяр зіпсує поставу. А от шкільна форма має містити щонайменше 50% натуральних волокон.
У рекомендаціях також йдеться про облаштування робочого місця для дитини. Тут мають значення багато компонентів — від висоти парти і розміру шрифту у підручнику до освітлення. Серед іншого, в МОЗ радять обрати лікаря для дитини та пройти профілактичний огляд. «Отримайте довідку для школи й корисні поради від вашого лікаря про профілактику хвороб у навчальному закладі. Якщо ви ще не обрали свого лікаря і не підписали декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то саме час це зробити», — наголосила Супрун. Разом з тим, перед початком навчального року слід зробити необхідні щеплення. Визначити найоптимальніший час уведення вакцин можна за допомогою Календаря профілактичних щеплень, який можна знайти в мережі Інтернет. І ще дуже важливо — психологічно налаштувати дитину до нового навчального року.
Коментарі вимкнені.