Британські ЗМІ звинуватили Росію в організації загонів агентів-вбивць
Згідно з текстом наказу, який опинився у ЗМІ, за особливим розпорядженням агентам дозволяється в тому числі ліквідація цілей на території інших країн.
У розпорядженні британської газети The Daily Telegraph опинилася копія наказу ФСБ РФ про створення спецзагонів для боротьби з людьми, що знаходяться в розшуку в Росії, але покинули її межі.
Як стверджує видання, документ підписаний Михайлом Нечаєвим, який на той момент очолював Службу контррозвідки ФСБ, – пише ТСН
Наказ нібито має гриф “Секретно. Для службового користування. Не копіювати”. Мова в наказі йде про протидію екстремізму. У ньому, зокрема, йдеться про пошук, ідентифікацію та можливе повернення до Росії людей, обвинувачених в тероризмі та скоєнні “особливо тяжких злочинів проти громадян Російської Федерації чи проти російської держави і уряду”.
Згідно з текстом наказу, за особливим розпорядженням агентам дозволяється в тому числі ліквідація цілей на території інших країн (згадуються, зокрема, країни ближнього зарубіжжя і Євросоюзу). Також у наказі дано розпорядження по “інтенсивній підготовці” загонів і окремих агентів “для роботи в Західній Європі і країнах Євросоюзу”.
Наказ датований 19 березня 2003; в якості ймовірної дати початку роботи загонів, про які в ньому говориться, зазначено 1 травня 2004 року. Таким чином, припускає видання, Росія почала боротьбу з терористами за кордоном раніше, ніж в країні був прийнятий закон, що дозволяє це (це сталося в липні 2006 року).
Британські журналісти також вважають, що поява цього наказу пов’язана з вбивством колишнього підполковника ФСБ Олександра Литвиненка, який помер у листопаді 2006 року в одній з лондонських лікарень внаслідок отруєння.
У Великобританії у вбивстві Литвиненка підозрюють колишнього співробітника ФСБ депутата Держдуми РФ Андрія Лугового, проте Росія відмовляється його екстрадувати, а сам він не визнає звинувачень.
Напередодні, 2 жовтня, інша британська газета, The Sunday Times, опублікувала інтерв’ю з екс-генпрокурором Великобританії Кеном Макдоналдом, який займався розслідуванням справи Литвиненка. Макдоналд вперше відкрито звинуватив РФ у вбивстві Литвиненка і назвав це вбивство “стратою під державним керівництвом”.
У жовтні 2011 року у Великобританії поновиться коронерське розслідування за фактом смерті Литвиненка (це розслідування проводиться з метою встановити причину смерті за незвичайних обставин). За словами коронера Ендрю Ріда, який розслідував смерть Литвиненко ще в 2006 році, мета розслідування полягає лише в тому, щоб встановити причину смерті та всі її обставини
Коментарі вимкнені.