Блискавка обрушилася на житловий будинок у Тернополі: побутова техніка згоріла, але люди живі

Погодні катаклізми, такі як удари блискавок, часто завдають серйозної шкоди міській інфраструктурі та житловим будівлям. Нещодавній інцидент у Тернополі наочно продемонстрував руйнівну силу атмосферних електричних розрядів і необхідність вжиття відповідних запобіжних заходів.

Місто пережило справжнє буйство стихії, коли під час грози блискавка обрушилася на багатоквартирний будинок. Хоча надзвичайна ситуація не призвела до загоряння та жертв серед мешканців, шкода, завдана побутовій техніці у квартирах, виявилася значною.

Удар блискавки в міську забудову

Уночі 8 червня місто Тернопіль опинилося у владі негоди з грозовими розрядами. У розпал бурі одна з блискавок вразила багатоповерховий житловий будинок за адресою Коновальця, 11. Потужний електричний розряд призвів до пошкодження електроприладів та обладнання в кількох квартирах будівлі. 

У зв’язку з цим фахівці радять відключати всі прилади від мережі під час грози. Тож якщо ви дивитеся телевізор, запустили відеогру або поставили на зарядку телефон, щоб пограти pin-up-app.net для України, поспілкуватися в соцмережах або подивитися відео, то краще відкласти ці заняття до закінчення грози.

Представник Державної служби з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області Андрій Брик підтвердив факт потрапляння блискавки в житлову будівлю. За його словами, незважаючи на серйозні пошкодження техніки у мешканців, загоряння вдалося уникнути, і виклик пожежників не знадобився.

У соціальних мережах з’явилися відеозаписи, що зафіксували момент удару блискавки. На кадрах видно яскравий спалах і гучний звук, схожий на вибух – свідчення руйнівної сили природної стихії.

Небезпека ударів блискавок і запобіжні заходи

Удари блискавок становлять серйозну загрозу для міської інфраструктури і можуть призвести до катастрофічних наслідків. 

Незважаючи на те, що в цьому випадку вдалося уникнути трагедії, важливо вживати відповідних запобіжних заходів:

  • встановлювати надійні громовідводи на висотних будівлях;
  • проводити регулярні перевірки електропроводки та заземлення;
  • своєчасно інформувати мешканців про грози, що наближаються;
  • дотримуватися правил безпеки під час грозових фронтів.

Тільки комплексний підхід і суворе дотримання норм безпеки можуть звести до мінімуму ризики, пов’язані з ударами блискавок у межах міста.

Нагадаємо, що раніше схожий випадок стався у Вінниці. Там блискавка вдарила в магазин.

Коментарі вимкнені.