Причини виникнення запорів та їх лікування

Запор являється найпоширенішою проблемою у проктологічних захворюваннях. Він являє собою симптом труднощів дефекціі, який супроводжується різними порушеннями в роботі органів травлення у дітей і дорослих. Найчастіше запори виникають у літньому віці. Запор може мати різну ступінь вираженості і може носити як епізодичний, так і хронічний характер. Особливо небезпечним являється хронічний запор, який може викликати інтоксикацію всього організму. В основному вартість лікування запорів залежить від регіону лікування і стадії захворювання. Дізнатись вартість лікування запору у проктолога Тернопіль можна тут https://proctology.te.ua/. Давайте розглянемо причини запорів та їх лікування. 

Причини запору

Найчастіше запори виникають якщо:

  1. Є порушення в харчуванні. Наприклад, надмірне вживання вуглеводів, брак рослинної клітковини в їжі, їжа всухом’ятку тощо;
  2. Введете малорухливий спосіб життя. Це в свою чергу призводить до недостатнього кровообігу в кишечнику і знижує його моторики;
  3. Підвищена кислотність шлункового соку;
  4. Є порушення обмінних процесів в кишковій стінці при запаленні;
  5. Маєте хірургічну патологію (кишкова непрохідність): пухлини кишечника, заворот кишки.
  6. При індивідуальних особливостях функціонування шлунково-кишкового тракту.

Дуже часто пацієнти соромляться йти до лікаря зі скаргами на таку “делікатну проблему”, а з цим відволікати не слід і немає чого боятись. Процедура діагностування проста і не болюча. Зазвичай для уточнення діагнозу призначається загальноклінічне дослідження крові і сечі, біохімічний аналіз складу крові, додаткові лабораторні тести при підозрі на те чи інше захворювання (імуноферментний аналіз, специфічні захворювань кишечника, аналіз калу та ін.). Бувають випадки коли проводиться сучасна ендоскопічна діагностика, в тому числі, в стані седації (ФГДС, колоно- і ректороманоскопія), рентгенологічне дослідження. У випадках важкої діагностики проводиться магнітно-резонансна та комп’ютерна томографія на сучасних томографах з високим ступенем дозволу знімків, в тому числі віртуальна колоноскопія.

Лікування запорів

Зазвичай лікування запору може проводитись різними методами в залежності від причини і характеру самого запору. Бувають випадки, що достатньо лише нормалізувати харчування і почати вести більш рухомий спосіб життя. В інших випадках, потрібно здійснити прийом препаратів для поліпшення кровопостачання і рухової активності кишечника, протизапальних і десенсибілізуючих лікарських засобів. Проте не все бувають “втішні” методи лікування. При складних стадіях потрібно провести хірургічне втручання. Приватна проктологія у Тернополі використовує сучасні малоінвазивні операції, щоб вирішити проблему з запором. Тому якщо у вас виникли проблеми і їх неможливо вирішити лікарським засобом а потрібне оперативне хірургічне втручання, то рекомендуємо звертатися саме до них. 

Коментарі вимкнені.