Щеплення – це можливість уберегти дитину від зараження інфекційними захворюваннями

Вакцинопрофілактика для дітей в останні роки набула великої популярності. Численні друковані та електронні видання «для мам» навперебій розповідають про те, що щеплення можуть бути небезпечні для дитини, а тому батькам слід відмовлятися від вакцинації своїх дітей. На превеликий жаль дитячих лікарів, багато батьків слухають рекомендацій цих «горе-фахівців», в результаті чого кількість дітей, хворих на інфекційні захворювання, постійно зростає.

щеплення

Відмовлятися або робити щеплення дитині?

Всім тим батькам, які задумують про те, щоб відмовитися від вакцинопрофілактики, слід пам’ятати: дитячі щеплення – це не пережиток радянського минулого, це – можливість уберегти дитину від зараження інфекційними захворюваннями, в тому числі і тими, які можуть коштувати йому життя.

Батьки, що відмовляють своєму малюкові в проведенні вакцинації, як правило, пояснюють свою поведінку тим, що їх дитина – алергік, а тому у неї може розвинутися надмірно гостра поствакцинальна реакція. Заперечити тут можна наступне.

По-перше, сучасні вакцини створюються за допомогою нових високотехнологічних методів, а тому вкрай рідко призводять до розвитку сильної алергічної реакції. По-друге, графік щеплень завжди складається персонально для кожної дитини з урахуванням стану його здоров’я. Жоден педіатр ніколи не візьме на себе відповідальність призначити дитині щеплення, якщо це не дозволятиме здоров’я маленького пацієнта. Всіх дітей, які схильні до розвитку алергічних реакцій, лікарі готують до проведення вакцинації: призначають медикаментозні препарати і дієту, проводять додаткові обстеження.

Другий фактор ризику, який, на думку деяких батьків, існує в справі вакцинопрофілактики для дітей, – це небезпека зараження дитини інфекційним захворюванням за допомогою самого щеплення. Але і ці страхи абсолютно безпідставні. В останні роки практично не застосовуються вакцини, що містять в собі живі збудники інфекційних захворювань. Навпаки, все ширшу популярність набувають генно-інженерні вакцини, які взагалі не включають до свого складу патогенний мікроорганізм, а тому ні при якому, навіть самому фантастичному, збігу обставин не можуть привести до розвитку інфекції.

щеплення

Щеплення дітям перед садком

Вакцинація дітей регулюється календарем профілактичних щеплень. Цей документ регламентує терміни вакцинації і види щеплень. У нього входять:

  • вакцинація проти вірусного гепатиту B (1-й день, 2 місяці, 6 місяців);
  • вакцинація проти туберкульозу (3-5-й день);
  • вакцинація проти дифтерії, коклюшу, правця (2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років, 16 років);
  • вакцинація проти поліомієліту (2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років, 14 років);
  • вакцинація проти гемофільної інфекції (2 місяці, 4 місяці, 12 місяців);
  • вакцинація проти кору, краснухи та епідемічного паротиту (12 місяців, 6 років)

 

Що давати дитині перед щепленням?

Харчування перед проведенням вакцинації не повинно відрізнятися від повсякденного раціону. Не варто давати дитині екзотичні фрукти, вперше пробувати нові продукти. Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, мамі також слід утриматися від вживання нової їжі. В іншому випадку алергічну реакцію на харчові продукти буде складно відрізнити від негативної реакції на щеплення.

Чи можна купати дитину перед щепленням?

Перед щепленням дитина може і повинна вести активний спосіб життя: купатися, грати і гуляти. Зрозуміло, її варто берегти від переохолодження, протягів і спілкування з застудженими дітьми. Обмежень щодо купання перед щепленням немає.

Коли не можна робити щеплення?

Щеплення варто відкласти, якщо дитина застудилася, у неї підвищена температура. Також, з обережністю слід проводити вакцинацію дітям, імунітет яких ослаблений (після важкого захворювання, операції). Ще одне протипоказання – це алергія на один з компонентів вакцини. Варто сказати, що перераховані вище фактори – це не привід відмовлятися від щеплень. Їх ефективність і безпеку давно доведені клінічно. Як тільки стан дитини стабілізується, Ви зможете провести вакцинацію.

 +38068-752-52-52

 (0352)52-52-52 

м. Тернопіль, вул. С. Качали,5

ПРАЦЮЄМО БЕЗ ВИХІДНИХ .

Онлайн запис на прийом на сайті

https://ternopil.oxford-med.com.ua/

Слідкуйте за нами в Інстаграм

https://www.instagram.com/oxford_medical_ternopil/?hl=ru

 

 

Коментарі вимкнені.