Як безпечно орендувати квартиру і не втратити свої гроші

Висока вартість нерухомості в Україні, як на первинному, так і на вторинному ринку, а також «драконівські» відсотки за іпотечними кредитами, змушують людей користуватися орендним житлом. За статистикою, до 20% жителів великих міст проживають саме в орендованих квартирах, потроху відкладаючи на покупку свого житла.

Популярні схеми шахрайства на оренді

Попит на орендну нерухомості приваблює шахраїв, які під різними приводами намагаються витягти у людей гроші. Щоб не потрапити до пастки таких негідників, під час пошуку житла потрібно бути “озброєним”. А найкраща зброя в 21 столітті – це інформація.

Аферисти найчастіше користуються такими прийомами:

  1. платна консультація ріелтора. Під виглядом закритої інформації з бази агентства, клієнтам продаються звичайні публічні оголошення про здачу квартир;
  2. повторна здача вже орендованого житла. Шахраї орендують житло на кілька діб і в цей час знаходять нового орендаря. Беруть оплату, часто відразу за 2 місяці, і зникають;
  3. кілька співвласників квартири. Договір з одним власником, підписаний без згоди іншого, не має юридичної сили.

Якщо ви все ж таки потрапили в одну з подібних ситуацій і позбулися останніх накопичень, сплативши наперед за кілька місяців, не впадайте у відчай. По-перше, варто написати заяву в поліцію за фактом шахрайства.

По-друге, щоб не позичати гроші на проживання у друзів і знайомих, потрібну суму можна знайти за допомогою короткострокового кредиту. Краще за все оформити кредитну картку банку, на крайній випадок – взяти мікрокредит у МФО. Список актуальних організацій є на сайті mega-credit.com. Фахівці MEGA CREDIT розповіли, що у багатьох компаній є пільгові періоди безвідсоткового використання грошей від 1 до 2 місяців. Це допоможе виправити фінансову ситуацію і не втратити друзів.

Безпечні варіанти оренди квартир

Існує 2 способи безпечно оформити договір найму квартири:

  1. особисто перевірити всю документацію по квартирі, документи власника, а головне, укласти офіційний договір через нотаріуса. Такий варіант зобов’язує власників житла повідомляти про свій дохід в Податкову і сплачувати прибутковий податок, що на 100% страхує від обману;
  2. звернутися в ріелторську компанію з гарною репутацією. Наприклад, шукати житло в столиці безпечно тут – https://blagovist.ua/search/apartment/rent. На сторінках таких великих агентств нерухомості як “Благовіст” не буває підставних оголошень. Інші відкриті джерела ніяк від цього не застраховані.

Фахівці АН “Благовіст” також поділилися власними напрацюваннями щодо безпечного вибору житла. Вони радять:

  • уважно оглядати житло і обговорювати всі деталі до підписання договору;
  • налагодити контакт з господарями і переконатися в їх офіційному джерелі;
  • використовувати типову форму договору без “підводних каменів”.

Максимально все перевіряйте до підписання договору, не довіряйте варіантам із занадто низькою ціною і завжди детально читайте договір. А краще – довірте цю роботу агентству, яке за 50% від місячної плати зробить всю перевірку за вас і візьме за це відповідальність на себе.

Коментарі вимкнені.