Павло Древницький: «Позитивний настрій, «зарядженість» на роботу, ідеї в голові — без цього фотоапарат в руки краще не брати»
Розмова з тернопільським фотографом Павлом Древницьким про особливості зупиненої миті – фотографію.
— Павле, скажіть, будь ласка, що таке фотографія у Вашому розумінні?
— Багато що (усміхається – ред.). Це — мистецтво, але якого, на жаль, зараз дуже мало в фотографії. Це — пам’ять, зупинка миті, одної тисячної секунди, якої ніколи більше не повернеш. Це — краса, драма, можливість викликати думку, переживання, радість одним лиш зображенням… Для мене особисто – це любов і хобі, можливість прогресувати і тільки потім – заробіток грошей.
— В якій манері Ви працюєте?
— Подобається знімати портрети і натюрморти, пейзажі і місто. Мені здається, я не знайшов ще власного стилю, хоча точно знаю, що мені подобається, а що ні.
— За яких обставин Ви почали займатися фотосправою?
— Захотів купити сучасний дзеркальний фотоапарат і потрохи почав вивчати книги про фотографію. Мене це захопило і вже не відпустило.
— Чи є у Вас алгоритм вдалої фотографії?
— Позитивний настрій, «зарядженість» на роботу, ідеї в голові – без цього фотоапарат в руки краще не брати.
— Чого категорично не допускаєте у своєму ремеслі?
— Перш за все, несмаку. Часто його помічаю: вульгарні фотографії, погана обробка світлин, незнання елементарних правил композиції. І ще не люблю, коли фотографи рахують себе крутими, бо вони знімають на круту техніку, чи тоді, коли їм багато платять. Несмак видно не тільки на світлинах, а і в поведінці людей.
— Якщо говорити про фотогенічність, кому вона властива?
— Усьому — від людини до листочка на дереві, від Чумацького шляху на небі до маленької архітектурної пам’ятки. Все залежить від того, наскільки об’єкт зйомки цікавий для фотографа.
— Тернопіль – фотогенічне місто?
— Так. Як Ви могли помітити, я регулярно знаходжу, що знімати у нашому маленькому місті, і буду знаходити надалі. Наше місто красиве та затишне. Є що знімати і є де знімати.
“Погляд”.
Фото з приватної галереї Павла Древницького.
Коментарі вимкнені.