В Тернополі можна побачити, яких птахів майже 40 років створює 80-річний Шрі Чинмоя з Індії (фото)

До 24 липня діятиме в “Перемозі” оригінальна колекція малюнків птахів індійського художника Шрі Чинмоя. 

Автор представлених на виставці робіт, уродженець Східної Бенгалії Шрі Чинмой Кумар Гхош (1931-2007) – один з найбільш самобутніх художників сучасності. Крім того, він – видатний атлет, поет, філософ і музикант. Прагнення створювати красу та гармонію всіма можливими способами, дарувати людям радість, робити їх по-дитячому щасливими спонукає його у віці 43 років вперше взятися за пензель і знайти власний стиль у живописі – Jharna-Кала (“Джарна-Кала»), що в перекладі з бенгальської означає “Водограй-Мистецтво”. Завдяки інтуїтивно знайденому поєднанню кольорів абстрактні картини Шрі Чинмоя, що здаються простими на перший погляд, сповнені глибокого спокою і одночасно стрімкого динамізму. Вони несуть в собі цілющі вібрації, зачіпаючи щось найпотаємніше в нашому серці, народжуючи в нас благородство і чистоту, заряджаючи енергією творчості, яка фонтанує з душі художника. “Коли ми живемо в серці, ми відчуваємо, що всі належимо до єдиної світової сім’ї” (Шрі Чинмой).

Образ птаха вже багато років займає особливе місце у творчості майстра. Це своєрідна візитна картка Шрі Чинмоя як художника. Для нього птах – метафора душі, або внутрішнього “Я”. Митець каже: “Птахи мають абсолютно особливе значення – вони втілюють свободу. Коли ми бачимо птаха, що летить в небі, він нагадує нам про нашу власну внутрішню свободу. У кожного з нас є внутрішня істота, яку ми називаємо душею. Душа подібно птаху літає в небі Безмежності”.
Малюнки птахів Шрі Чинмоя віддалено нагадують каліграфію дзен-будизму. В ритмі мальовничих форм відбивається енергійність мазка, спонтанність, швидкість рухів, яка так характерна для сильної руки Шрі Чинмоя.

У 2006 р. експозиція виставлялася в Парижі і була тепло прийнята відвідувачами. Оригінали картин Шрі Чинмоя експонувалися в таких відомих музеях та залах, як Музей Вікторії та Альберта в Лондоні, в будівлі ЮНЕСКО в Парижі, в Королівському Палаці де Майорка (Франція), в Центрі образотворчих мистецтв в Маракайбо (Венесуела), в ООН та багатьох інших місцях.

Виставка присвячена 80-річчю від дня народження художника.

Тернопільский  Український Дім  Перемоги  Бульвар  Шевченка  27.

Виставка працює з 10 по 24 липня, з 11:00 до 19:00, без  вихідних.

У рамках виставки відвідувачам пропонується безкоштовна екскурсія з цікавою розповіддю про життєвий та творчий шлях автора – поета, письменника, музиканта та композитора, художника, спортсмена та громадського діяча, а також про різноманітні шляхи творчої самореалізації у людському житті.

У рамках виставки для дітей та дорослих пропонується малювання фарбами або олівцями, за бажанням – майстер-клас з релаксаційного малювання.

У рамках виставки діє творча програма:

Концерти, поетичні вечори, майстер-класи

15 липня (неділя) 16:00 Літературний вечір «Поезія духовного пошуку».

21 липня (субота) 16:00 Концерт «Душа флейти». Мелодії Шрі Чинмоя звучатимуть на 30 флейтах різних народів світу.

22 липня (неділя) 16:00 Концерт «Музика душі». Пісні Шрі Чинмоя звучатимуть у супроводі акордеону, гітари та різноманітних флейт.

Лекції, семінари, тренінги

17 липня (вівторок) 18:30 Лекція «Спорт як стиль життя». Читає учасник ультра-забігу на 6 днів.

20 липня (п’ятниця) 18:30 Лекція-практикум «Медитація».

Для дітей

22 липня (неділя) 11:00 Розважальна програма клоуна Костіка «Мадал-цирк».

На всі заходи вхід вільний.

Коментарі вимкнені.