Новий податковий кодекс має змусити агрохолдинги сплачувати податки, – Микола Люшняк

Про те, чому аграрна Україна не отримує від сільськогосподарських «гігантів» прибутку, а намагання ввести зміни наштовхується на спротив – говорили під час телепередачі «Межа правди» в ефірі каналу TV-4. Міркування та перспективи з цього приводу висловив і народний депутат, член аграрного комітету ВРУ Микола Люшняк.
– В Україні є проблема навіть не в бюджетних кодексах, не в податкових кодексах, а в самому підході до всієї сфери. Наша країна серед сусідів-конкурентів отримує найменші державні відшкодування на 1 гектар землі. Це дисонує з тим, що багато українських агрохолдингів показують великий ріст, прибуток, чим відвертають зовнішнього інвестора у тому плані, що якщо галузь є надприбутковою, прибутковою, то для чого вона має отримувати дотації. Цей закон має змусити агрохолдинги сплачувати податки, тобто вони отримують операційний прибуток і повинні з прибутку платити, – пояснює Микола Люшняк.
Складається така ситуація, що до нового Податкового кодексу не готові саме агрохолдинги, адже на сьогоднішній день вони отримують відшкодування ПДВ при експорті, а податок на прибуток сплачують мізерний. У результаті утворюється колапс, коли держава великим підприємствах дає більше, ніж отримує від них. Звідси і незадоволення стосовно змін, коли агрохолдингам доведеться ділитися заробленим, а вони до цього не звикли.

Коментарі вимкнені.