Очільник Тернополя знищує антикорупційну рекламу
Як і за що тернополяни люблять наше місто, розповідається на тих стендах, де ще днями були контакти борців із корупцією. Ці кардинальні зміни спіткали тернопільські зупинки громадського транспорту за лічені години. Як виявилося, такі оновлення плакатів є не лише бажанням міської влади самоствердитись, а й порушенням умов договору.
Відповідні угоди про використання рекламних площин голова Центру Антикорупції Ігор Вонс уклав на загальних засадах, без жодних преференцій, заплативши при цьому із власної кишені.
– На цих рекламних площинах, – розповідає Ігор Вонс, – були зазначені контакти Центру Антикорупції з адресами та номерами телефону, куди звертатися при виявленні незаконних фактів, які виникають у різних сферах життєдіяльності нашого міста. За відносно короткий період до нас вже звернулося чимало людей. Скаржаться в основному на медицину, ЖКГ, освіту, повідомляють про численні порушення у земельних питаннях тощо. Звісно, що в цих скаргах фігурують прізвища керівництва Тернополя. Побачивши таку масовість претензій до місцевих чиновників, Центр Антикорупції почав активно допомагати тернополянам донести їхні проблеми до тих, хто за них відповідає. Зокрема юридично оформляли звернення, надавали розголосу фактам недопрацювання міської влади через ЗМІ та іншими законними шляхами. Як тільки почали зявлятися перші результати нашої роботи, на них почали реагувати… дикунським способом. Наприклад, максимально перекривали канали донесення інформації до людей (рекламні площини на зупинках, ліфтах, на телебаченні тощо). На керівників фірм, у тому числі й комунальних підприємств, на чиєму балансі знаходяться зупинки громадського транспорту або які займаються наповненням їх рекламою, взагалі чинять негласний тиск і погрожують. У той же час в місцевій пресі зявляються публікації із застосуванням брудних політтехнологій. Звідси розуміємо, що діяльності Центру Антикорупції та публічності її результатів бояться саме ті, хто робить у місті незаконні справи.
За словами Ігоря Вонса, такого «пресингу» не було і за часів режиму Януковича. Адже тоді влада давала змогу опозиції поширювати інформацію про свою діяльність. Сьогодні ж тернопільська, як вона нерідко себе називає, «демократична» міська рада своїми діями ставить під приціл не лише політичні сили, а й громадські організації, наприклад, Центр Антикорупції.
Ігор Вонс розповів, рекламні площі, зокрема на зупинках громадського транспорту, Центр Антикорупції використовував із дотриманням усіх норм закону. «Натомість тепер бачимо, що на оплачених нами площинах розміщено зовсім іншу рекламу», – зазначив він. Щодо відповідного реагування шляхом відкриття кримінального провадження за фактом незаконного знищення (заклейки) рекламної продукції громадської організації Центр Антикорупції Ігор Вонс звернувся в прокуратуру. Триває перевірка.
Де Вонс зі своїм центром був 2 роки тому?))) Хулі перед виборами його створив.
Заразсаме час боротися з корупціонерами,тому добре що створив! А от Надал корупцію тільки поширює в місті і аж до Іспанії