Справа Щепановського. Злий геній чи Зіцголова Фунт? Перспектива звинувачення

ЩепановськийПроцес над Зіновієм Щепановським розпочався. Перше засідання відбулося 21 липня у судовій залі Тернопільського міськрайонного суду за повного аншлагу.

На початку кілька чисто суб’єктивних зауважень. Не хочу критикувати колег-журналістів, тим більше у кожного своє бачення того, що відбувається, але не варто акцентувати увагу на тому плакав чи не плакав підсудний. У пана Щепановського, так для інформації, задавнені проблеми з очима та й не тільки. Хто, бодай раз, навіть не зустрічався, а мимохідь зіштовхувався з ним, одразу це зауважував. І ще одне, щоб вже не повертатись. Слідчий ізолятор не те місце де набираються моральної наснаги й фізичних сил. Хто не перебував у подібній ситуації не зрозуміє стану у якому перебуває людина обмежена чотирма стінами та хтозна якою компанією і залежна від волі стороннього, не завжди прихильної. Тому, пригніченість – цілком зрозуміла.

Початкова стадія промайнула непомітно і прокурор перейшов до проголошення обвинувального висновку. Як вимальовується, кримінальне звинувачення має кілька векторів. З того, що стало зрозумілим на даному етапі, можна виокремити, принаймні, два напрямки. По-перше, те, що безпосередньо стосується будівельної діяльності обвинувачуваного. По-друге, так звані, кредитні історії фігуранта. І той, й інший напрямок – досить вагомий, насичений великою кількістю епізодів й заворожує величиною цифр.

У цьому контексті, чомусь дуже самотньо виглядає Зіновій Васильович на широкій у два ряди, якщо не зраджує пам’ять, лаві підсудних. Невже все це він сам у гордій самітності прокручував і вирішував? Тяжко повірити. Стосовно земель і будівництва – на поверхні задіяність органів місцевого самоврядування. Що ж стосується кредитів – без участі банківських службовців подібна діяльність була б неможливою. Тому, видається мені таким самітнім пан Зіновій.

Не буду більш детально у цьому відтинку зупинятись на змістовній частині обвинувачення, оскільки, проголошено лише невелику його частину. Почуємо, а дасть Бог, прочитаємо повністю, тоді розмова буде більш предметною.

Наступне засідання призначене на 17 серпня. Тобто, майже через місяць. Не зазіхаючи на право судді на відпочинок, не можу задатись питанням. А яка доцільність утримування під вартою весь цей час обвинуваченого? Слідчі дії – закінчено, обвинувачення в повному обсязі – не проголошено, з матеріалами справи підсудний – ознайомився. Тоді, яка мета його перебування у слідчому ізоляторі, особи, по закону, невинної, а лише підозрюваної у скоєнні злочину? Може б краще було помістити у лікувальний заклад, залишаючи під наглядом охорони чи, взагалі, випустити на «підписку про невиїзд» або під заставу? Зі всіх сторін це вигідніше, аніж утримувати за державний кошт у неволі. Чи це своєрідний психологічний тиск на обвинуваченого? Тоді – інша справа.

Не можу втриматись від однієї поради. Підсудному не слід вірити пустопорожнім обіцянкам. Незалежно з чийого боку вони виходять. «Утром – деньги, вечером – стулья. А можно – утром стулья, а вечером – деньги? Можно. Но деньги – вперёд!».  Аксіома життя. Інакше, так і залишиться обвинувачуваний таким собі самітнім цапом-відбувайлом.

Олег Мартинюк

 

Новини по темі:
Пристрасті навколо суду Щепановського (1 коментар)

Справа Щепановського. Злий геній чи Зіцголова Фунт? Пролог8 коментарів)

Арештований Щепановський – аферист чи жертва?

Арештували Зеновія Щепановського

Прокурор міста запросив Щепановського до себе (фото)
2 коментарі

Завтра “судний день” для Щепановського

Щепановський сяде за грати, якщо не вирішить проблем зі своїми дольовиками

Обдурені пайовики Щепановського обіцяють перекрити залізницю. Фоторепортаж
4 коментарі

Дольовики Тернопільської фірми “Будівельник” розпочинають масові акції протесту
3 коментарі
Тернопільська міська рада втратила опозицію!?
Щепановський в “бігах”?
У нетрях «Укрбудінвесту» зник 1 млрд. грн. пайовиків
Деревляний проти місцевої влади та силових структур
Пайовики корпорації “Укрбудінвест” знову пікетували Тернопільську ОДА
Вкладники «Тернопільської фірми «Будівельник» збираються у Київ
Щоб добудувати тернополянам будинки, продаватимуть землю в Криму
Вкладникам тернопільського «Будівельника» в черговий раз відтермінували дату здачі будинків
Дольовиків Щепановського вкотре надурили? (4 коментарі)

Роман Заставний “встромляв палиці в колеса” Щепановському (1 коментар)

Добудувати розпочаті у Тернополі будинки Зеновій Щепановський обіцяє до середини 2013 року(1 коментар)

Щепановський залишив три тисячі сімей без квартир (3 коментарі)
Щепановського “нагинають” з усіх боків

Надал взяв “на гачок” Щепановського

1 коментар


-1 thoughts on “Справа Щепановського. Злий геній чи Зіцголова Фунт? Перспектива звинувачення

 • 08:52 | 25.07.2011 о 08:52
  Permalink

  Створюється враження, що автор статті є адвокатом Щепановського, а він постає самотньою бідною овечкою, яку покинули банківські, міськрадівські і т.п. хижі вовки! А для чого Щепановського тримати в СІЗО, він же ще не злочинець??? Було б краще, якби його відпустили з СІЗО кудись, наприклад, на Канари до 17 серпня. А там він би поправив підірване дорогоцінне здоров”ячко і з новими силами прибув перед ясні очі суддів та прокурорів. Та хто знає, може тамтешні лікарі умовили б його не їхати до Тернополя з його непевним кліматом та чомусь і невідомо за що озлобленими дольвиками… Чи не так, п. авторе?

 • 17:03 | 25.07.2011 о 17:03
  Permalink

  Дуже своєрідний журналістський стиль у пана Олега. Свої думки виклав, чи память не зраджує перевірив, а вот посуті еічого не напписав. Ні в чому конкретно полягає звинувачення, ні яку позицію зайняв захист обвинуваченного…
  Зато порад роздав всіи по пригоршні.
  Так тримати пане жУРНАЛІСТ!

 • 20:31 | 25.07.2011 о 20:31
  Permalink

  Ну що ж, читати, з Божою поміччю, вже навчились. З часом прийде і розуміння прочитаного.

Коментарі вимкнені.