«ОБІЦЯНКА БОГУ» – лідер за переглядами на онлайн платформі

Сьогодні все частіше можна почути: «Я телевізор взагалі не дивлюся!». Дійсно, варто лишень набрати в інтернеті у віконці пошуку запит, і вам пропонується безліч контенту від коротких інформаційних довідок до розлогого відеоогляду, чи підборки матеріалів на тему, яка цікавить. Натомість, на телеканалах існує спеціальна програмна сіткавиходу контенту з чітко зазначеним днем і часом, коли ви можете це переглянути. А що обрати: телевізор, You Tube чи онлайн-платформу, коли це стосується багатосерійних серіалів?

Якщо ви обираєте телевізор, то, напевно, знаєте, який саме канал вам буде до вподоби, адже кожен канал має свою цільову аудиторію і створює контент, орієнтуючись саме на її інтереси, вік та вподобання. І якщо вам підходить час виходу в етер обраного серіалу, то ви можете зручновмоститися перед телевізором у зазначений час та спостерігати за перипетіями улюблених героїв. Правда, вам доведеться іноді дратуватись через часту і тривалу рекламу, але це є необхідною комерційною складовою, завдяки якій канал має змогу виробляти власний, чи замовляти український контент для свого глядача. А у вас з’являється змога розім’ятися, сходити за печивом.

Можна дивитися на YouTube. Але це вже тоді, коли відбувся премєрний показ того чи іншого серіалу в етері телеканалу та онлайн платформи. Тому треба буде трохи почекати. Відтак – пошукати, завантажити і, скоріше за все, без реклами там теж не обійдеться. Щоправда, значно меншої кількості, ніж на телеканалі. І серій подивитеся стільки, скільки забажаєте.

З онлайн-платформою усе простіше: заходите, обираєте з відеобібліотеки бажаний серіал і насолоджуєтесь переглядом контенту у відмінній якості. Звісно, перед цимтреба встановити застосунок і внести абонплату. Зате, ніякої реклами і, знову ж таки, можна подивитись хоч всі серії сезону одразу. Окрім того, на онлайн-платформах формується рейтинг за кількістю переглядів, тож ви можете, несподівано для себе, долучитися до процесу оцінювання, навіть не натискаючи на вподобайку.

Цієї весни приємною несподіванкою для багатьох глядачівстав серіал «ОБІЦЯНКА БОГУ» (24 серії) виробництва KALYNA FILM на замовлення 1+1. Він посів 1 місце серед контенту телеканалу та 2 місце серед усіх українських 30 серіалів на онлайн платформі Київстар ТБ у перший місяць показу.

Серіал вирізняється поміж інших не тільки якістю операторської роботи, натхненною грою як знаних, так і молодих акторів, їх зовнішнім виглядом, красивимилокаціями, а й діалогами, які насолоджують слух глядача звертальними формами і відсутністю суржика та органічним вкрапленням суто українських приказок.

Що ж, вітаємо усіх, хто створив цю картину, зі справжньою перемогою. І поговоримо про неї, згадавши всі її основні «пазли».

«Картина з багатьох пазлів»

Хто колись складав картину з пазлів, знає, яка це складна і кропітка робота. Іноді навіть трагічна, коли раптом пазли розлітаються у різні боки від якогось невірного руху чи вітерця з розчиненого вікна. І потім так складно зібрати їх в єдине ціле

Ось саме таку асоціацію особисто у мене викликав цей серіал, автори якого ніби змушують нас, глядачів, перебувати у напруженій грі з пазлами – іноді темними, майже чорними, жорстокими, холодними, іноді червоними, спекотними, іноді зеленими – злими та отруйними, як та зміюка, сірими – безвихідними, сумними, гіркими, але здебільшого світлими, прозорими, як сльоза та теплими, ніжними, зворушливими. Емоційно ця «гра» тримає нас у постійній напрузі, у гострих переживаннях за долі героїв: ось так «пазл»! Що ж далі?!

Отже, почнемо з початку.

 

Пазл «Складна і цікава задача авторів»

Подивимось спочатку, що про свій грандіозний 24-серійний витвір розповідають самі головні авторки сценарію Євгенія Коротич та Оксана Андрєєва.

«Перед нами стояла доволі складна і, водночас, цікава задача: адаптувати корейський продукт для українського глядача. З великою групою сценаристів ми намагались перетворити корейську драму у цікаву і захоплюючу історію, яка буде близькою саме українцям.

Багато рис характерів, вчинків запозичені у реальних людей, які оточують нас щодня. Наші герої складні та неоднозначні, тому глядач іноді, можливо, не обиратиме бік головної героїні, або співчуватиме її суперниці.

Цей серіал сповнений любовʼю та коханням. Не зважаючи на всю складність стосунків у родині, тут панує любов між батьками та дітьми. Глядачі стануть свідками як зародження першого ніжного кохання підлітків, так і кохання між дорослими людьми, яке ґрунтується на дружбі та взаємоповазі».

 

Пазл «Хвороба дитини»

«У вашого сина лейкемія» – такий страшний вирок лікарів звучить на початку фільму. І одразу розумієш, що всі інші теми, закладені в серіалі, – родинні стосунки, любов до дітей та повага до батьків, бізнес, дружба, підступність, ревнощі і навіть всеперемагаюче кохання – якось відходять на другий план. Все буде присвячено боротьбі з цимвироком. І обовязково буде перемога. Інакше і бути не може.

Хлопець на ім’я Артем, син головних героїв, телеведучої Анастасії й бізнесмена Марка з родини Войтенків, протягом усього фільму демонструє нам неймовірну силу духу, стійкість, стриманість, цілеспрямованість, словом, характер справжнього українського козака. Саме козаками називає своїх онуків голова родини, тато Марка, Олександр Миколайович. Не «пацанами», як прийнято називати хлопців у росіян, а козаками! Тому й не дивно, що козак все ж таки переміг у цій нерівній боротьбі. Але до цього ще багато серій, присвячених інтригам антагоністки, вибору між сімейним обовязком та справжніми почуттями.

 

Пазл «Клятва Анастасії»

Анастасія, або як її кличуть близькі Стася, головна героїня, цілеспрямована, талановита, розумна й приваблива жінка, після того, як дізнається, що її син невиліковно хворий, дає клятву: «Обіцяю забути наше кохання, обіцяю: ти ніколи не побачиш нашого сина, обіцяю попри все!», і ця клятва – чи то Богу, чи то її коханому Марку, який зрадив її, пішовши до іншої дівчини на ім’я Зоряна, теж звучить як вирок. Ми чуємо її майже у кожній серії, але віримо в те, що все буде інакше, не так, як каже Стася. Та й Марко не відступається. Обіцяє врятувати хлопчика («Лише дозволь!»). І це один з тих «пазлів-гачків», розставленихавторками сюжету, щоб захопити нашу увагу і дати зрозуміти, що попереду на нас чекають несподівані повороти долі. А найголовніше, що кохання – триває…

 

Пазл «Знайомство з героями»

Продовжуючи нашу «гру в пазли», треба ближче познайомитися з головними героями нашої картини (та акторами, які їх зіграли). Хочу підкреслити, що тут нема жодного зайвого персонажа. Кожен чітко та яскраво відображений, грає свою роль, створює власну долю.

Марко (Юрій Феліпенко, який наразі служить в ЗСУ).  Колишній відомий футболіст. Отримав травму, після чого його життя кардинально змінилося. Він намагається прийняти нові обставини, але доля готує йому ще крутіші віражі…

Стася (Валерія Ходос). Розумна та чарівна, смілива та цілеспрямована, не зважаючи на жорстокість долі, через яку вона, навіть, пережила спробу самогубства, наша «зірка» досягає своєї мрії – стає відомою телеведучою. Але долязнову і знову ставить її перед вибором, руйнуючи всі її плани та сподівання

Артем (Нікіта Балєв). У дитинстві це щасливий хлопчик(Макар Ніколенко), оточений турботою своєї мами Стасі та вітчима Іллі, але все змінюється миттєво, коли йому ставлять діагноз – лейкемія. Артем рано подорослішав. Став серйозним, відповідальним, ввічливим, дуже сильно привязаним до своєї мамусі та, згодом, до молодшого братика Богданчика. Він дуже талановитий, успадкувавши таланти своєї матері, прагне стати відомим блогером, але на підлітка звалюються недитячі випробування.

Ілля (Сергій Радченко). Чоловік Стасі. Спокійний, справжній, сильний, турботливий, готовий на все заради тих, кого любить. Не зважаючи на те, що виховувався удитячому будинку, чудово усвідомлює, що таке чесність та повага. Через важке дитинство особливо цінує родину, кохання. І життя дарує йому те, до чого він прагне.

Зоряна (Світлана Гордієнко). У минулому – найкраща подруга Стасі, а тепер дружина Марка. Красива, яскраважінка, через яку, власне, і пішов Марко від Стасі. Теж претендує на звання «зірки». В житті навчилася розраховувати лише на себе. Але її губить абсолютна безпринципність, бажання ходити «по трупах», досягати своїх цілей за будь-яку ціну, підступна нечесність.Намагається заволодіти серцем Марка, отримавши все, що є у Стасі.

Олександр Миколайович (Сергій Калантай). Батько Марката Марини, голова родини Войтенків, вольовий, спостережливий та розумний, затятий шахіст, який вміє вибудовувати стратегію як у грі, так і у бізнесі. Але родина для нього понад усе.

Ніна Олексіївна (Олена Хижна). Дружина Олександра Миколайовича, мати Марка та Марини. Справжня берегиня сімейного вогнища. Пережила багато негараздів за своє життя. Вміє впливати на вчинки чоловіка та дітей. Завбачлива та застережлива, справедлива й чутлива, багато років по-справжньому кохана своїм чоловіком.

Марина (Ірина Островська). Сестра Марка, жінка сучасна, впевнена в собі, працювала галеристкою у Штатах, повернулася разом із сином в Україну та очолила івент-відділ у компанії свого батька. Найбільша мрія – щоб батько визнав її сина Романа своїм онуком (бо він є й онукомпідступного бізнес-конкурента її батька).

Роман (Богдан Рубан). Син Марини, комп’ютерний геній, дещо наївний у людських стосунках, бо виріс у Штатах, де зовсім інші умови життя, в цілому вразливий, самотній, шукає й знаходить своє кохання й розуміння. Спочатку хоче допомогти своєму «бандитському» діду Довганю (батьку його тата), але потім розібрався в ситуації та залишився на боці діда Войтенка.

Антоніна Іванівна (Ірина Дорошенко). Мати Стасі, дуже емоційна, чутлива жінка, за освітою медсестра, працює в масажному кабінеті. Колись втратила сина, і це наклало відбиток на її стосунки з дочкою. Але все змінюється, коли у її єдиного онука діагностують страшну хворобу, доля Стасі й її сина не залишає Антоніну байдужою, вона кидається на допомогу.

Богдан (Іванко Мерзляков). Молодший син Стасі й Марка, народжений задля порятунку Артемка, він стає ніби янголомохоронцем для багатьох. Спочатку рятує Стасю, потім стає сенсом життя для бездітної Зоряни, яка видає його для усіх за власного сина, а пізніше знову стає рятівником свого смертельно хворого брата Артема.

Отже, це основні герої. Ще в серіалі ми зустрічаємось з підступним дідом Довганем (Дмитро Оскін), секретаркою Марини і водночас дівчиною Романа Євою (Клава Дрозд-Буніна), дівчиною Артема Лєрою (Марго Гура),мамою Лєри Тамарою (Ганна Яремчук), мамою Зоряни Анжелою (Інна Капінос), другом і водночас суперником Артема Назаром (Святослав Жмурко), покоївкою Войтенків Валентиною (Галина Корнєєва), секретаркою Марини Катею (Людмила Загорська), колегою та другом Марини Яриком (Марк Дробот), директоркою дитячого будинку Євгенією (Надія Хільська), колегою та подругою Стасі Ірусею (Євгенія Мякенька), продюсером Віктором (Мирослав Павлюченко) та режисером Костиком (Андрій Карпов), лікарем Мироненком (Андрій Альохін), експерткою Ларисою Петрівною (Світлана Охрименко), лікарем-психіатром Колесником (Вячеслав Гіндін) Всі ці герої є яскравими «пазлами» нашої картини, зі своїми характерами, вчинками, долями.

 

Пазл «Мова»

Хочу окремо зупинитись на чистоті та правильності української мови в цьому серіалі. Навіть наполягаю на тому, що мова дуже важлива! Без цього «пазла» картина б не заграла усіма фарбами, не стала б такою виразною й, я б навіть сказала, співучою. Усі звернення героїв один до одного: «Стасю!», «Марку!», «Зорю!» або «Зоряно!», та й усі діалоги загалом було суворо відстежено та відредаговано обізнаними редакторами фільму, ретельно вкладено до уст героїв, тому так приємно чути грамотну мову, а не суржик, який іноді «засвічується» в інших фільмах та серіалах.

 

Пазл «Музика»

Не буває картин без цього «пазлу», погодьтеся. А наша картина буквально сповнена музикою. Вона, як і кохання, бентежить душу, тримає у напрузі, зцілює, народжує передчуття того чи іншого повороту долі і в решті-решт дарує крила усім – й глядачам, й героям фільму. Протягом усієї стрічки ми, ніби, чуємо чудову пісню «Якби не ти» Максима Бородина, на яку продакшн створив  і показав у соцмережах невеличкий кліп, зібравши романтичні, найгостріші й навіть еротичні кадри фільму: https://www.instagram.com/reel/C5xqXw3NxQj/?igsh=ZWlndDZxM2c5M2xw

 

Пазли «Костюми, зачіски та грим»

Зміна зачісок в залежності від епохи, цікаві та неординарні рішення стилістів – все це ми бачимо в серіалі. Загалом у сюжеті є чотири епохи. І оскільки процес виробництва відбувався у стислі строки, часто протягом одного знімального дня доводилося змінювати образи героїнь і неодноразово. Нові зачіски досягалися нарощуванням волосся, яке за весь період проєкту доводилося робити головним героїням понад 30 разів! Вела статистику і професійно виконувала свою роботу художниця з гриму Оксана Ярмош.

 

Зміна образу потребувала ще й нанесення татуювання чи його маскування. Хоча це окрема цікава історія. Особливо, коли вона стосувалася інтимних сцен. 

 

А ось що розповідає художниця з костюмів Оксана Тімоніна:

 

«Костюми відтворюють не лише епоху, а й характер та внутрішній світ персонажів, і це допомагає глядачеві краще розуміти їхні вчинки. У серіалі «Обіцянка Богу» є перегукування в костюмах між поколіннями родини Войтенків. Уважні глядачі це обовʼязково помітять! Всі костюми гармонійно поєднуються з кольоровою гамою інтерʼєру, створюючи цікаві кольорові рішення кадру»

 

І дійсно ми бачимо, що костюми, зачіски, грим були стильними, модними, природними, іноді еротичними, зробленими з любов’ю й високим професіоналізмом, вони передавали настрій, відображали ніжність, легкість, кохання, теплоту і навпаки – агресію (згадаємо червону помаду у Зоряни як виклик до чергової «битви за щастя»), злобу, невдачу, гріх, підступність, гірку долю… Все це завдяки старанням й умінню талановитих гримерів такостюмерів підсилювало наші глядацькі враження та емоції.

 

 

Пазл «Цифри»

 

Для цілісності нашої картини потрібен пазл «цифри». Цього з серіалу глядач не дізнається, отже я їх зібрала власноруч, адже вони бувають дуже красномовними.

 

Цікавий факт: при створенні образів не було застосованожодної перуки! А ще був побитий рекорд по зміні образів головних персонажів. Зазвичай, на такі перевтілення потрібно до 1,5 години. Тут на зміну образу головної героїні з сучасності на 1998 рік художницею з гриму Оксаною Ярмош та асистенткою Ілоною Тираспольською було витрачено всього 14 (!) хвилин.

 

Ще декілька цікавих цифр, які багато що розкажуть про цей серіал. Наприклад, наймолодшому акторові було 12 днів. Під час зйомок було використано 2400 одиниць одягу і задіяно 82 актори. А працювали над фільмом 88 фахівців. Також в серіалі можна побачити 45 локацій. Знімальний процес тривав 1027 годин. І всі ці цифри не лише цифри. За ними стоять емоції, любов, талант, професіоналізм людей, які створили чудову, цікаву, сучасну і своєчасну картину.

 

 

Пазл «Коментарі глядачів»

 

Як вже відомо, серіал викликав справжній резонанс. Глядачі не залишилися байдужими і це, на мій погляд, – головне досягнення. Представляю деякі коментарі.

«Друзі! Дякую вам усім! Я так чекала, поки на КиївСтар ТБ викладуть майже всі серії, щоб не перериватись, аж не могла дочекатися. Бо зрозуміла, що не зможу відірватись і передивлюсь їх підряд.  Але серіал перевершив мої очікування. Настільки життєво, по-справжньому. Життя таке, як воно є, із недомовками із близькими, заздрістю «подруг», із відчайдушними кроками до змін і безмежною любов’ю до своїх дітей. Наплакалася досхочу. Дякую ще раз всій команді! Ви круті!» (Анна Проскурня, Київ)

«Дуже круті актори і хороші діалоги, якось все так органічно, правдиво і навіть жарти свіжі, якісь оригінальні. А Лєра і Артем найкраща для мене пара»(Світлана, 28 років).

«Дуже сподобався серіал. І добре, що є змога дивитися без реклами і багато серій за один вечір. Обовязково пораджу своїм знайомим подивитися» (Наталя С., 33 роки, Дніпро)

«Ні, так не буває. Чоловік Стасі жив з нею 16 чи більше років, кохав її, ревнував, не міг без неї жити, і тут раптом вже любить Євгенію. Такого не може бути, це неправдивий момент!» (Валерій М., 56 років, Київ)

«Скажіть, будь ласка, а чому не довели до логічного кінця лінію діда Довганя? Адже він злочинець, і треба було показати, як його покарали. В цілому фільм сподобався, все зроблено і знято дуже якісно» (Олена Ф., 66 років, Кропивницький)

«Мене вразила гра дітей, юних акторів. Вони ж не професіонали ще. А як грають! Від серця, від душі, щиро та природньо. Уявляю, як їм складно було зніматися. Досвідченим акторам навіть можна в них повчитися!» (Ольга Степаненко, Одеса)

«Серіал гідний, одразу видно, що знятий з любовю талановитими людьми, які люблять й розуміють життя. Дякую за задоволення!» (Ігор П., 62 роки, Біла Церква)

«Дивилися усією родиною. Спочатку ми з чоловіком. Потім приєдналися діти. Син розкритикував, сказав, що такийсюжет схожий на казку. Чому Марко стільки років жив із Зоряною, кохаючи Стасю? Він що міг справді боятися батька, чи був таким безхребетним? А Стася що за журналістка, що не могла Зоряну поставити на місце?Дочка сказала, що розуміє чому Стася не могла порушити клятву, і навіть Зоряну їй було шкода. Ми з дочкою плакали, коли розставався Ілля зі Стасею. На мій погляд, серіалдуже цікавий, по родинному теплий, але трохи розтягнутий, можна було б скоротити до 15-16 серій» (Олександра Б., Полтава)

«Чи буде другий сезон серіалу? Адже він сам проситься вже до глядачів! Розуміємо, що в наші складні часи дуже нелегко знімати кіно, але сподіваємось, що обовязково буде продовження. Цей серіал – саме життя, а життя має продовжуватись!» (Раїса Н., Світлана З., Кристина О., Житомир).

 

 

«Щаслива картина»

 

Ось і склалася наша довгоочікувана і багатостраждальна картина, яка в результаті виявилася по-справжньому щасливою. Останні «пазли» – це Сапфірове весілля Ніни та Олександра Войтенків. Збираються гості. Діти й онуки, нарешті щасливі подружжя – Стася з Марком, Марина з Яриком, закохані парочки – Роман з Євою та Артем з Лерою, усі святково вдягнені у біло-блакитні сукні та костюми – то кольори цього весілля. І ми бачимо, що все ж таки перемагає не злість, підступність, духовна слабкість, хвороба, ворожнеча, а кохання й теплі та міцні родинні стосунки. Бачимо, що таки козацькому роду – нема переводу. І це все, що й треба було довести…

 

P.S. «ОБІЦЯНКУ БОГУ» можна подивитися на онлайн платформі КиївстарТБ, а нещодавно серіал став доступним і на Ютуб.

 

 

«Пазли» збирала Інесса Моторна

 

Знімальна група серіалу «Обіцянка Богу»

Режисер-постановник – Анатолій Григорєв

Оператор-постановник – Костянтин Воробйов

Головні авторки сценарію – Євгенія Коротич, Оксана Андрєєва

Художники-постановники Артем Агафонов, Павло Ярмусевич

Художниця з гриму – Оксана Ярмош

Художниця з костюмів – Оксана Тімоніна

Режисер монтажу – Володимир Запрягалов

Редакторки – Світлана Лиховид, Ірина Чорна

Продюсерки Галина Храпко, Дарина Жукова, Олена Єремєєва.

Коментарі вимкнені.