Тернопіль вперше отримав бюджет бідності

Екс-мер Тернополя Роман Заставний прогнозує повернення «сміттєвої кризи»

Надзвичайно активно розпочав новий рік депутат Тернопільської міської ради від партії «За Україну!» Роман Заставний. Насамперед екс-мер Тернополя влаштував лікбез для місцевих журналістів, переконуючи, що прийнятий бюджет змусить обласний центр суттєво скоротити витрати, при цьому самі міські чиновники економити не збираються.

Землю роздали… городникам

«На жаль, ми констатуємо неприємний факт, що це вперше у цьому столітті прийнято міський бюджет Тернополя, нижчий за попередній. Я про це неодноразово говорив: у 2006 р. бюджет міста становив 219 млн. грн., а на 2010-ий – майже 595 млн. грн., – наголосив пан Заставний. – Цей бюджет майже на 3 млн. менший, і це становить психологічний бар’єр, насамперед інвесторів, які поставляться з насторогою до міста, яке не планує розвиватись».

Бюджет – це лакмусовий папірець розвитку міста: якщо немає розвитку, замислишся, чи варто вкладати кошти, адже кожний інвестор планує щось заробляти.  Наприклад, політик вважає, що депутати недопрацювали зі статтею щодо надходжень від продажу земельних ділянок.

«Я і надалі наполягаю: 3 млн. 400 тис. грн. – це дуже мала цифра, а пояснення в порядку денному сесії: 90% депутатів не читали матеріалів сесії», – зазначив Р. Заставний та нагадав, що вперше за останні роки в місті масово почали роздавати землю. «Напевне, партія «Свобода» вирішила допомогти «регіоналам» втілювати їхню перевиборчу обіцянку забезпечити кожного городянина 10 сотками землі», – невесело пожартував він. Хоча це суперечить генеральному плану розбудови міста та розбудові «13 мікрорайону», що на «Сонячному». При цьому чомусь новоствореним дачним кооперативам під городи виділяють землю на 50 років, а підприємцям під кіоски – лише на 2 роки. «Ми від цієї практики давно відмовились, тому що період оформлення документів триває рік, і якщо чиновник, прямо визнаємо, хоче покарати підприємця, то продовжить йому договір оренди лише на рік. Тоді той і оренду змушений буде платити, і документи на діяльність оформлювати майже рік», – підкреслив пан Роман, та нагадав, що свого часу міська рада протягом 2006-2007 рр. вивчали питання діяльності кіосків, що надають послуги сервісного обслуговування – ремонтують годинники, взуття, одяг. Висновок простий: такі заклади потрібні, водночас чим вища оренда, тим більша вартість послуг.

Забрали у дітей… для муніципальної міліції?

Частково може порадіти освіта, зазначив політик, нагадавши, що в бюджеті на цей рік передбачено 214 млн. проти 207 млн. у 2010 р. , тобто плюс 7 млн. Але це обман, бо майже 200 млн. грн. йде на виплати зарплат, а мінімальна зарплата росте, тож навіть додаткових 7 млн. грн. не покриють витрати. На переконання Р. Заставного, у другій половині року в освіті можуть виникнути фінансові проблеми в межах 16 млн. грн., і цю проблему не вирішиш за рахунок скорочення адміністративних видатків».

Ще гірша ситуація із позашкільною освітою, де не вистачить 3 млн. грн. до потреби. Тобто більшість школярів у позашкільний час опиняться просто у підворіттях. Чи не для того створюють муніципальну міліцію?

«Минулого року ми запровадили проект, в ході якого 6 спортсменів безкоштовно займались на спортмайданчиках із дітьми. Цим досвідом цікавились на Східній Україні, вінничани приїжджали вивчати наш досвід. Тим не менше, нинішня влада вирішила скасувати цей проект. Водночас напрошується питання: як тоді мають функціонувати спортивні школи», – каже Роман Йосипович, наголосивши: водночас новообраний міський голова створює декілька структур, безпосередньо підпорядкованих йому ­– вже згадану муніципальну міліцію, управління стратегічного розвитку, патронатний відділ, і для них передбачено 3 млн. грн.

Навесні зацвітуть каштани і… сміття у контейнерах

Жодної копійки на облаштування сміттєпереробного полігону в Миролюбівці та у Малашівцях новим міським бюджетом не передбачено. Тим часом, саме у 2011-му Малашівецьке сміттєзвалище вичерпує свої фізичні можливості, тож його доведеться остаточно закрити.

– Ще у 2006-му році я перший заговорив про облаштування нового сміттєперебрного заводу і, тим не менше, сам попікся на «сміттєвій кризі», – визнав співрозмовник. – Незабаром зійдуть сніги, а у Мироблюбівці роботи не ведуться, хоча майдан вже було вкрито плівкою, а це основне. Щодо того, ніби у Миролюбівці ставця прорив ґрунтових вод, це неправда, адже ґрунти вивчали, а потім дали свої рекомендації щодо використання саме цієї ділянки фахівці столичного науково-дослідного інституту. Нова влада переконана, що зможе оминути сміттєву кризу. Не омине! – попередив екс-міський голова Тернополя.

…Тим часом почався перерозподіл ринку серед сміттєперевізників: старих витісняють, хоча саме вони у найважчі для міста часи взяли на себе витрати по сортуванню та вивезенню сміття.

Олена Густенко, газета НОМЕР ОДИН

Коментарі вимкнені.