У Тернополі з’явився новий “Щепановський”?

У Тернополі на маленькій земельній ділянці (приблизно 0.02га), що на просп. С.Банедри, біля будинку 81а нещодавно почалось будівництво, котре наробило немало шуму в місті. Виконавцем даних робіт є ТІЗ «Добробуд», директор якого – депутат міської ради Смакоуз Віталій.

Тернопільським міськрайонним судом було розглянуто адміністративний позов від мешканців просп. С.Бандери, 81а до виконавчого комітету Тернопільської міської ради, товариства індивідуальних забудовників (ТІЗ) «Добробуд», інспекції архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області про скасування рішення виконкому від 12.02.2010 року №183 та державної реєстрації інспекцією архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області декларації про початок будівельних робіт.

На невеличкій земельній ділянці по просп. С.Бандери  ТІЗ «Добробуд» швидкими темпами розгорнув будівництво бізнес-центру з жилими квартирами. Будівельник ймовірно забере частину гарно облаштованої та обгородженої цегловим муром прибудинкової території у мешканців будинку 81а.  Вузький проїзд до «Зеленбуду» та будинку №81а, де звичайні малолітражки й так не можуть розминутись, вже заставлений великою будівельною технікою. Про правила техніки безпеки говорити годі, бо котлован  не обгороджено і територія не освітлена в темну пору доби. Мешканці категорично проти цього будівництва з кількох причинах:

1.  Їм доведеться відмовитись від прибудинкової території;

2. На час будівництва буде перекрито в’їзд до будинку. (На даний час він уже перекритий – прим.ред.);

3. Бізнес-центр з житловими квартирами зовсім не має прибудинкової території, а це означає, що мешканці новобудови будуть використовувати прибудинкову територію будинку 81а. Окрім того, немає облаштованої стоянки для автомобілів, а це спричинить хаотичне паркування та незручності з добиранням до власного помешкання;

4. Усі ці фактори суттєво знижують ринкову вартість їхнього житла.

– Якщо би я знав, що Смакоуз буде будувати на тому клаптику бізнес-центр, в жодному разі би не купував квартиру у нього на просп. С. Бандери, 81а, – обурюється мешканець, що став заручником ситуації.

Суд задовольнив рішення мешканців і постановив зупинити будівництво. Але будівельник та генпідрядник не реагують на це. Директор ТІЗ «Добробуд» переховується від преси, державної виконавчої служби та мешканців.

– Ми знаємо методи роботи Смакоуза! – коментує дольовик ТІЗ «Добробуд» п. Дмитро . – Його не цікавлять звичайні люди, їхня думка та проблеми, які виникають внаслідок його діяльності. Йому аби швидше побудувати об’єкт і отримати за це гроші!

10 жовтня журналіст «Погляду» перебував на проблемному об’єкті і бачив, як уже вп’яте Державна виконавча служба (ДВС) намагалася припинити будівництво. Цього разу їй це вдалося. Генпідрядник Смакоуза в грубій формі та з використанням нецензурної лексики відмовився визнавати рішення суду (цей факт був зафіксований журналістом «Погляду» на відео – прим. ред.). Відмовкою було те, що рішення суду стосується самого Смакоуза, а не генпідрядника. ДВСу довелось повторно звернутись до суду, щоб суддя винесла ще одну ухвалу з роз’ясненням, що зупинка будівництва стосується усіх фізичних та юридичних осіб, які ведуть будівництво на даній земельній ділянці. Для того щоб зачитати повторне рішення, але уже з роз’ясненням, представник ДВС – пані Ірина змушена була в прямому розумінні слова бігати за генпідрядником по території будівництва, між панелей, фундаментів та  ям.

– Я майже переконана, що це не останній наш візит на цей об’єкт, – коментує представник державної виконавчої служби України пані Ірина з місця подій. – Сьогодні мені довелось витратити аж п’ять годин, аби рішення суду таки виконати.

Начальник другого відділу державної виконавчої служби України головного управління юстиції у Тернопільський області Юрій Коваль прокоментував «Погляду» ситуацію так:

–          Якщо будівельники не будуть підкорятись рішенням суди, ми будемо звертатись до правоохоронців для прийняття більш радикальних заходів. В тому числі вимагатимемо порушення кримінальної справи про не виконання рішення суду. На даному об’єкті проблема виникла в зв’язку з тим, що офіс за місцем знаходження юридичної особи,  а саме підприємства, якому потрібно заборонити проводити будівельні роботи, зачинений. Керівника ми теж не можемо знайти. Тому суд ухвалив ще одне рішення, в якому забороняється вчиняти будь-які дії абсолютно усім працівникам підприємства,  зокрема екскаваторщикам, будівельникам і прорабам.

Журналісти «Погляду» намагалися зв’язатися з  керівництвом фірми «Добробуд». Але коментарів отримати не змогли.

– Ми вже маємо гіркий досвід з Щепановським, коли постраждало тисячі людей, – говорить депутат Тернопільської обласної ради Олег Сиротюк. – Тоді влада закривала очі на численні порушення в будівництві з боку шахрая.  Тепер же усе повинно відбуватись у правовому полі та згідно закону.

Фото, відео Святослав Журовський

-1 thoughts on “У Тернополі з’явився новий “Щепановський”?

 • 12:37 | 12.10.2011 о 12:37
  Permalink

  Шо немужуть взяти Беркут та закрити на пару суток виконавців, чи що ? А замовника до Щепана на розбудовують місця “нє столь отдальонні”, там для них робота то точнор знайдеться. Чи знову Гроші переможуть ЗЛО ? Де прокуратура та інші служби ? І взагалі що за БАРДАК в Тернополі в будівельній сфері твориться ? Дозвола видаються направо і наліво,хто де хоче там і будує, а дурні люди потім чола собі чухають від того безпрєдєла.

 • 20:17 | 12.10.2011 о 20:17
  Permalink

  Стаття 382. Невиконання судового рішення

  1. Умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню – карається штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади Чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб,- караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 • 20:52 | 12.10.2011 о 20:52
  Permalink

  Нещодавно будову смакоузову відкривав Хоптян. І це не спроста! Треба дольовикам внушити що все в шоколаді в ТІЗ “Добробуд”. Щепан теж шикував коли Будівельник був в повній дупі.

 • 12:44 | 15.10.2011 о 12:44
  Permalink

  Смакоуз не розрахував цього разу із будівництвом, Раніше ж безкарно забудував парк, а тут не получилось, адже в даному будинку проживає не одна “не проста сім’я”, а саме прокуратура нашого міста, якщо не помиляюсь 3 чоловік. Ось так Смакоуз. і на тебе управа знайшлась!)))

 • 00:42 | 16.10.2011 о 00:42
  Permalink

  Шановний будівельник)
  Не ваша справа, хто чим займаєься у свій робочий час, мова йде про незаконне будівництво.
  Немаюччи жодного стосунку до подружжя Стадників зауважу вам,що моя сестра з іншого міста брала участь у тому ж проекті 4 весілля – і все там дійсно безкоштовно. Навпаки – канал доплачує учасницям на дорогу до інших міст, де відбуваються весілля. Так що іноді краще жувати, ніж писати фігню і вигадки. Так що не рахуйте кому скільки грошей “засівають”)

 • 13:04 | 16.10.2011 о 13:04
  Permalink

  Та дайте спокій Смакоузу! НЕХАЙ собі будується! А потім приїдуть і згорнуть все,як згорнули каплицю в парку! ЧИ НІ?! Чи СИЛЕНКИ МАЛОВАТО до Смакоуза?!

 • 18:48 | 16.10.2011 о 18:48
  Permalink

  А куди дівся самий цікавий коментар “будівельника”? “Погляд” купився чи залякали?

  • 18:59 | 16.10.2011 о 18:59
   Permalink

   Шановний Семен. Це була стаття, а не коментар. Ми пропунували автору зустрітись і висвітлити його позицію від справжнього імені, а не від аноніма. Автор мовчить. Тому робіть висновки…

Коментарі вимкнені.