Ким був націоналістичний священик Микола Шаварин

Відійшла у вічність постать, у біографії якої відображені всі віхи історії України ХХ і ХХІ століть,  від Першої світової війни і до сьогодення. На 96 році життя упокоївся священик Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ Митрофорний протоірей Микола Шаварин. Переживши найбільші військові баталії людства, чотири окупаційні режими, ліквідацію і відродження УГКЦ, віхи національно-визвольної боротьби і поневіряння в радянських таборах, уже в похилому віці став активним творцем Української державності, – пише Тернопіль вечірній

Уродженець села Качанівка Підволочиського району, Микола Шаварин здобував освіту в Тернопільській українській гімназії та гімназії ім. Ю. Словацького, після чого поєднав свою долю з пастирською діяльністю, вступивши  до Львівської богословської академії. Восени 1944 року був висвячений на священика Генеральним вікарієм Львівської архієпархії УГКЦ єпископом Микитою Будкою. Незважаючи на переслідування радянським режимом, отець Микола Шаварин залишився вірним церкві.

Священик більшу частину свого життя діяв у підпіллі, перебував на засланні за відмову зректися віри. Після повернення він працював спершу різноробочим, а згодом бухгалтером на підприємствах нашого міста. А на межі 80-90-тих років отець Микола Шаварин, незважаючи на свій похилий вік, став активним учасником легалізації УГКЦ, працював викладачем у Тернопільській вищій духовній семінарії імені Йосифа Сліпого. У 2000 році йому присвоєно титул «митрата» за заслуги перед Українською греко-католицькою церквою у справі відродження духовності і зміцнення віри в господа Бога мирян краю. За непоборну стійкість у вірі у часи підпілля Папа Римський Іван Павло ІІ відзначив отця Миколу Шаварина спеціальною медаллю та почесною грамотою. За вагомі особисті заслуги в боротьбі за відродження незалежності Української державності, відданість ідеалам свободи і демократії, багаторічну плідну громадську діяльність і з нагоди 65-річчя створення Української повстанської армії, о.Микола Шаварин нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.

Отець Микола Шаварин (літ. псевд. Юрій Джура, Микола Береза, Михайло Справедливий, Сергій Кованько) був чудовим публіцистом, твори, якого друкували багато вітчизняних видань, у тому числі і газета «Тернопіль вечірній». Мені пощастило співпрацювати з цією багатогранно обдарованою людиною у різних засобах масової інформації. Отець Шаварин неодноразово брав участь у моїх передачах на обласному радіо. Він був чудовим співрозмовником, який захоплював своїм інтелектом і логікою висловлювань. Для мене особисто він був не лише духовною особою, а й колегою і добрим порадником, у розмовах з яким не відчувалося дискомфорту та суттєвої різниці у віці.

До кінця своїх днів отець Микола Шаварин залишався патріотом України, рідної землі і Тернополя, переймався нашими проблемами. Символічно, що він завершив життєвий шлях напередодні свята Спаса і 20-річчя Незалежності нашої держави, бо своє життя присвятив Богові та Україні. Вічна Вам пам’ять, отче, і низький земний уклін!

Олег Лівінський

Коментарі вимкнені.