Лікар Микола Навроцький шукає формулу життя

Невропатолог  Золотопотіцької  районної комунальної лікарні Микола Навроцький намагається розгадати смисл життя.  Роками  зафіксовує свої спостереження. Але записів не показує, доки остаточно  не підтвердить усі припущення.

–         Довго шукав  лікаря, який має колориметричну бомбу. – розповідає Микола Григорович. –   Щоб приїхати  до нього з хробаками. Це така посудина, у якій згоряє предмет і можна виміряти енергетичні затрати.  В Тернополі був, у Києві  шукав біохіміків, які б дали  відповідь на підтвердження моїх  припущень. Приходив до однієї жінки, відомої вченої медичного університету імені Богомольця. Вона мене прийняла, сказала прийти наступного дня. І так три рази. Я зрозумів, що вона мене культурно послала і поїхав додому.  То знайшов нарешті колориметричну бомбу в Івано-Франківську. Проводив досліди уже.

Лікар  обіцяє  розповісти про результати досліджень пізніше.

–         Люди думають, що суть і смисл це одне і те ж. – продовжує. –  Але це не так. Я останній натурфілософ. Зміст життя вже розгадав.  Він у служінні Богові. Для мене це щось  інше і більше, ніж набожність і чолобитіє.  Бог – це всеохоплююча форма існування трансцендентної  любові і абсолютного розуму, які спрямовують розвиток  всього органічного і неорганічного світу. Це щось те, що за біофізикою. А от смисл  життя ще  розгадую. Формулою хочу довести, що людина не відрізняється від одноклітинного організму. Тому що керується одним і тим же законом. Ми  керуємося енергетичною доцільністю і  вигідністю. Корова теж набиває шлунок, щоб дати організму енергію.

За словами Навроцького життя – це спосіб співіснування білкових тіл.

–         Саме співіснування, а не існування. – продовжує він. –  У наших організмах є віруси, личинки, у когось з кілограм глистів. Нас кусають мухи і так далі. Кожна людина – це великий біомеханізм.  Це наука, яку багато хто використовує у своїх цілях. Така от в мене позитивна параноїдальна ідея. Ідея-фікс –  дослідити суть і смисл буття. При будь-якій ситуації, при рабовласництві, комунізмі, соціалізмі люди керуються енергетичною доцільністю.  Так само,  як хробак, як дурний цап,  як  членистоногі. Де трава, там буде пастися корова. Так само Іван чи Павло. Підуть туди, де вигідно. Енергетична одиниця – долар.  Книжковий бізнес невигідний – і нема. Вигідно алкоголь, наркотики, нафту  викачати. Будь-який вид життєдіяльності впирається в мораль, починаючи від сапання бараболь і завершуючи атомною фізикою. Якщо б  мені тільки вдалося підтвердити  цю теорію.

Навроцький вважає, що у  світі наркоманію можна подолати за півроку,  алкоголізм – за 5 років. Він пропагує здоровий спосіб життя.

–         За умови, якщо не будуть продавати і рекламувати того всього. – міркує. – Алкоголіками легко керувати. Це загальновідомо. Алкоголізм – соціальна проблема. Люди п’ють, бо це вигідно тим, хто виробляє і продає алкоголь. Бо це великі доходи. Це енергетично доцільно. Після майдану в багатьох людей стали світліші голови. Але тепер частина еліти винищена.  Частина в котлі війни стане хворими, психопатами, алкоголіками.  Ми проводимо люстрацію, переймаємося економікою, боремося проти корупції, проти зовнішньої агресії.  Чомусь забули про боротьбу з алкоголізмом. Є загальноприйняті традиції. Прийнято зустрітися і випити. Підлітки копіюють те, що змалечку бачать. Агресивні, не працюють, бо мама вишле гроші з Італії. Ті, що п’ють і б’ють писки одне одному, ліпше б поїхали захищати країну.  Суцільний безлад навколо. Проти тієї машини, яка запущена, ні Довженко, ні Кашпіровський, ні Навроцький  нічого не вдіють. Переважно  у пацієнтів депресії.  Негативна інформація звідусіль робить своє. Гомосапієнс  є найбільш пластичним до зовнішнього впливу. Людина дуже мінлива. З неї можна зробити все.  Так формували яничарів.  Якогось позитиву можна досягти тільки через вплив на гору головного мозку.  В людині треба виробити внутрішній стержень. Про це   можу  вам колись розповісти, як забажаєте.

Микола Навроцький працює за сумісництвом директором центру реабілітації дітей-інвалідів у Золотому Потоці. Керує місцевою «Просвітою», є депутатом Бучацької районної ради і головою комісії з медицини. Пан Микола – бард, виконує авторські пісні під гітару. Багато читає.

 

Наталка Петрів

 

Коментарі вимкнені.