Найсильніший атлет Європи живе на Тернопільщині

Андрій ПушкарУже звична останніми роками, але від того аж ніяк не менш приємна новина надійшла з Туреччини. На ХХІ чемпіонаті Європи з армспорту титул найкращого атлета у ваговій категорії понад 110 кілограмів як у суперництві на ліву руку, так і на праву виборов наш земляк із Кременця, багаторазовий чемпіон світу, Європи та України, заслужений майстер спорту Андрій Пушкар.

Вихованець обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос», випускник Тернопільського національного економічного університету, який уже не перший рік очолює обласний осередок борців на руках, незадовго перед від’їздом на свою чергову континентальну першість у розмові з автором цих рядків зазначив, що під час підготовки не може дозволити собі ані найменших послаблень. Адже після багаторічної перерви на офіційні змагання Міжнародної федерації армспорту пообіцяв приїхати росіянин Денис Ципленков — єдиний нині серед важкоатлетів, якому торік виявилося під силу здолати Андрія у професіональних двобоях.

Утім, обіцянка останнього, можна здогадатися, знову вступила в суперечку з необхідністю проходити обов’язковий для офіційних стартів під егідою міжнародної федерації допінг-контроль. Завдання Андрія, з огляду на це, звісно, стало дещо простішим. Однак — і це відразу відзначили спеціалісти — не настільки, аби, скажімо, букмекерські контори, які все про всіх знають, відразу ж перестали приймати ставки на переможця в цій ваговій категорії. Узбек Фарид Усманов, який нині має громадянство Туреччини, не лише звернув на себе увагу заявами про обов’язковість перемоги на домашньому помості за будь-яких обставин, але й відмінним рівнем підготовки до змагань перед очима своїх нових співвітчизників. Додані 10—12 кілограмів власної ваги, без сумніву, додали йому й потужності.

Зрештою, різноманітні прогнози, оцінки шансів кандидатів на дії безпосередніх претендентів можуть вплинути лише опосередковано. Коли підійшла черга дебютного протистояння фаворитів у вирішальній сутичці на ліву руку, зазначили мої колеги, які безпосередньо висвітлювали хід змагань, рівної боротьби не вийшло. У властивому для себе стилі Андрій домігся необхідної для загальної перемоги переваги в два бали в перших же двох протистояннях. У той же час початок турніру на праву руку зайвий раз підтвердив: турецький чемпіонат виявився найбільш невдало організованим за останнє десятиріччя. Аж ніяк не сподіваючись, що змагання розпочнуться із сутичок у його ваговій категорії, Андрій Пушкар «удостоївся» від «турецьких підданих» технічної поразки за невихід на перший двобій. Дарма. Шлях до вершини наш земляк без помилок відшукав і з нижньої сітки учасників, які вже мали поразки. І, хоч Фариду Усманову не можна не віддати належне, у першому з двобоїв був дуже близьким до успіху — у підсумку судді зафіксували все ту ж перемогу Андрія Пушкаря з рахунком 2:0.

Щиро вітаємо нашого видатного атлета. І в 2011-му найсильнішим атлетом на континенті є наш земляк Андрій Пушкар!

Коментарі вимкнені.