Обличчя Чортківщини: Емілія Трач уміє все!

Емілія Трач

Хочу розповісти про найріднішу людину – мою матусю Емілію Михайлівну Трач, яка проживає у селі Свидова Чортківського району. В ці осінні дні, 3 листопада, вона зустрічає своє 90-річчя.

Нелегким було життя моєї мами. Ще дитиною залишилася сиротою. Не мала й 16 років, як вийшла заміж. Її юність припала на воєнні роки. Провела чоловіка на фронт і чекала разом із маленькою донечкою його повернення. Пережила і голодні роки, а коли почалася колективізація, то вступили з чоловіком в колгосп. Почалося нелегке трудове життя. Її невтомні руки тримали і серп, і косу.

Разом із чоловіком виростили двох дітей: сина Богдана і дочку Марію. Дали їм освіту. Не все було в житті легко. Трагічно, ще зовсім молодим, загинув зять, залишивши півторарічного синочка сиріткою. «Було в житті більше гіркого полину, аніж солодкого меду», – так каже моя матуся.

Прожили з чоловіком 54 роки, а 20 років тому поховала його. Дочекалася рідна чотирьох онуків: Василя, Галю, Оксану та Івася, восьмеро правнуків, а згодом ще й праправнука. Бабуся дуже тішиться своїми дітьми. Не сидиться їй без роботи. В’яже для онуків кофтинки, жилетки, беретики. Все вона уміє! А ще любить читати книжки, газети. Завжди з нетерпінням чекає своїх дітей у гості.

Матусенько рідна, бабусенько мила,

Вас щиро вітає вся наша родина.

Усі ми вас любим і всі поважаєм,

Усі вам здоров’я міцного бажаєм.

Спасибі за ласку, за вічну турботу.

За чуйність, гостинність, невтомну роботу.

Хай серце у грудях ще довго палає,

А руки, мов крила, дітей пригортають.

Ми дякуєм Богу, що ви у нас є,

Хай сили й здоров’я Господь вам дає!

Марія Василівна БИЧКО, с.Свидова, Чортківський район

Свобода

Коментарі вимкнені.