Ольга Фреймут: «Педан і Притула показали мені нові стосунки між чоловіком і жінкою»

Ведуча Нового каналу – про паузу в графіку «Ревізора», нові проекти і свою професію

Телеведуча Ольга Фреймут із програмою «Ревізор» об’їздила майже всю Україну, тому проект, запущений в осінньому сезоні 2011 року, збирається у тривалу відпустку. Він може повернутися після Евро-2012 – 2013 року, а сама ведуча вже подумує про відкриття власного ресторану. Про це Ольга Фреймут повідомила під час чату на «Телекритиці» 27 квітня.

 Учасників чату, особливо з міста Нововолинська, дуже цікавили плани «Ревізора», що доводить: програма встигла стати грозою рестораторів і готельєрів.

 Не менше читачів цікавило життя Ольги Фреймут поза програмою. Тож вона підтвердила, що справді дружить із регіоналкою Іриною Бережною, розповіла, з ким їй краще вести корпоративні заходи і які програми за її участі з’являться на Новому каналі найближчим часом.

 Бажаю всім доброго дня! Хоча ви мене не бачите, та я вдягнула нове намисто і високі підбори, бо для мене це подія – спілкуватися з «Телекритикою»!

 – Ольго, робота над яким проектом для вас була найважчою, найважливішою? Чи мають соціальні проекти право на життя на сучасному українському телебаченні? Чи наші громадяни досить зверхньо їх сприймають, бо вони виховані на суцільних розвагах та бойовиках, де не треба думати й висловлювати емоції?

– Я почуваюся багатодітною мамою, у якої четверо дітей). «Підйом» – перше дитя, де я безвідповідальна молода мама, якій бракує досвіду. Але це – найрідніший проект. «Шоуманія» – це новий досвід, у якому найбільше ціную стосунки з Дімою Коляденком. «Ревізор» – дитина, якої я не хотіла, але потім полюбила найбільше за всіх. І «Хто зверху» – це дитина зрілого віку, яка дозволяє почуватися молодою і народжена в шлюбі з Притулою.

 Соціальні проекти мають розважати. Основна риса – негатив має змінитися на позитив, інакше глядач не дивитиметься.

   – Чого не вистачає нашій державі?

– Державі не вистачає десяти років, бо потім усе буде добре. Поясню: беру до уваги інші успішні держави – Британію, Францію. У всіх були проблеми. Україна переживає логічні неприємності, бракує досвіду, але біжить до успіху із силою вітру, тоді як іншим країнам на це знадобилися століття.

 – Нещодавно на «Телекритиці» була стаття про вас із Притулою та Педаном. Чи читали ви з хлопцями її? І чи згодні, що між вами є якась «хімія»?

– Між нами є «хімія», і це не просто дружба. Педан і Притула показали мені нові стосунки між чоловіком і жінкою, коли не колега, не коханець і не друг, але щось об’єднує).

– Олю, ми вас обожнюємо! Як імідж впливає на вас? Скільки часу треба приділяти собі, щоб бути такою ж справжньою леді, як Ольга Фреймут? Чи схожа на вас характером ваша донечка Злата?

– Дякую, поки ви мене любите, доти у мене є стимул мати гарний вигляд. А Злату вчу бути леді. У садочку їсти ножем та виделкою, одягатись на прогулянку, попросивши хлопців подати пальто.

– Чи будете ви у маленьких містах – скажімо, у Нововолинську?

– Наразі програма «Ревізор» бере паузу, зйомки наступного сезону розпочнуться в січні. Тоді плануємо нові маршрути, подивимося, чи є життя після Євро, і плануємо відвідати нові місця. Можливо, дехто позбудеться відзнаки, а хтось її отримає.

– Олечко, скажи, у які соцмережі ти часто заходиш? Знаю, твої сторінки є і в Твіттері, і у Фейсбуці, але там ти не з’являєшся вже!

– Я спілкуюсь тільки на Фейсбуці на «Ревізорі». Моя особиста сторінка зависла півроку тому.

– А як же Твіттер?

– До Твіттера забула пароль

– Охарактеризуйте, будь ласка, двома словами український сервіс 🙂

– Дівчина на виданні )

– Чи можуть сварки з колегами позначитись на поведінці та стосунках між ведучими у кадрі?

– Можуть, і позначаються. Нині я посварена із Сашею Педаном, і він мені часто сниться. І я хвилююсь, бо за місяць розпочинаються зйомки нового проекту під назвою «Двоє в машині, незважаючи на Фреймут», який запропонував Притула. Ми втрьох мандруємо Україною. Але між справжніми друзями бувають такі емоційні непорозуміння. Сподіваюсь, любов сильніша за образи.

– Ваші сварки з колегами є глобальними чи пов’язані здебільшого з дрібничками?

– З дрібничками. Сваримося через інтерв’ю. Одного разу я заплатила за обід Педана і Притули – посварилися. Через те, що Притула втручається у виховання Злати. Що попросив якось піти по каналу і знайти 5 гривень та принести йому пиво 0,3. За те, що Педан вимагає, щоб я вчила тексти перед програмами, а я – прихильниця імпровізації…

Як повірити в кохання та притягнути його у своє життя?

– Треба розслабитися – мене так навчила Людмила Гурченко, коли я в неї брала інтерв’ю. Вона сказала: «Він сам тебе знайде, а ти його помітиш за його спиною».

Олю, скажіть, будь ласка, чи є ще програма, подібна до «Ревізора», на українському телебаченні?

– Програма «Стороннім В» займається житлово-комунальним сервісом. Їм важко, бо менше шоу. А завдання серйозніше.

– Як часто пропонували вам гроші за те, щоб ви показали той чи інший готель або ресторан у гарному світлі? Якщо не секрет, то які суми пропонували?

– Часто, вибігають за нами і кажуть: мовляв, ну, може, якось домовимось. Але ні я, ні моя команда не чекали на пропозицію конкретної суми. Навіть спонсорів програма не має.

– Що ви робите, якщо вам відверто грубіянять ті, про кого ви знімаєте програму? Чи є у вас охорона?

– Я роблюся загострено ввічливою, щоб підкреслити погані манери співрозмовника. Глядачеві завжди такі конфлікти цікаві. «Ревізор» – це дзеркало українського сервісу, потім кожен хам зможе побачити себе в ефірі і попрацювати над поведінкою. Мені пропонували охорону – я від неї відмовилась. Ірина Олексіївна Лисенко хвилювалася за мою безпеку.

Олю, доброго дня! Ви почуваєтесь киянкою чи все-таки львів’янкою? Чи хотіли б виїхати з України і жити десь за кордоном? Де саме?

– Я почуваюся українкою, вперше у житті. До цього соромилася своєї національності, здавалося, що інші народи більш престижні. Але завдяки «Ревізору» тісно спілкувалася з Україною і покаялась. Полюбила її назавжди.

Розкажіть, будь ласка, детальніше, якими новими проектами наразі займаєтесь на Новому каналі?

– Я вже розповіла. А ще з осені Новий канал планує запустити нове, дуже особливе шоу за моєї участі. Деталі поки що обговорюємо, втім, «Телекритиці» розкажемо першій).

– У якому регіоні України найважче знімати програму «Ревізор»? Чи надходили вам цікаві пропозиції з інших каналів? Якщо так, тоді чому не зраджуєте Новий (Пінчук надав найкращі умови і зарплатню?)?

– Пропозиції надходять, але я люблю Новий канал. Програму найважче знімати в Західній Україні, бо всі звинувачують мене в заангажованості. А холдинг Віктора Пінчука повністю відповідає моєму внутрішньому світу.

– Привіт, Ольго! Скажу, що ви дуже чарівна – коли вживу бачив, то дух перехопило і нічого путнього сказати не зміг:) Можна очікувати на нові проекти, поки «Ревізор» бере паузу?

– Глядач відпочине від мене-ревізора). Але я напризволяще свого глядача не залишу.
 

– А чому «Ревізор» бере паузу?

– Ми об’їхали всю Україну, тепер чекаємо на Євро, щоб з’ясувати, чи є життя після нього. А ще глядачеві треба відпочивати і скучати.

– Олю, вас ніколи не звинувачували у надмірній манірності і не просили бути «простішою»? І взагалі, на вашу думку, людям легко з вами спілкуватися, дружити?

– Мене постійно звинувачують, що я вдаю із себе особу королівської крові, у мене справді є невидима корона, яку я тримаю на етажерці. Кожна жінка повинна почуватися принцесою. Інакше чоловіки запишуть вас у служниці.


– Що ви робите, коли сумно? Є якийсь секрет підняття настрою в Олі Фреймут?

– Насправді – беру Злату за руку і прошу її мене кудись відвести. Переважно – це парк Шевченка, ресторани за містом або просто кухня, де вона робить мені салат.

– Питання графіка життя: о котрій ви сьогодні прокинулись та о котрій учора вклалися спати?

– Сьогодні важкий день, тож учора поставила будильник на 7.07. А лягла спати о 24-й, тому що була на концерті у Вакарчука. Сплю мало, бо боюся щось проспати.

– Олю, ви молодчинка. Нехай вам і надалі все вдається. Щастя, добра і надвисоких рейтингів!

– Дякую! Моє щастя залежить від вас!

– Розкажіть, як у вас на кухні? Сподіваюсь, там немає несвіжих ганчірок чи ложки в каструлі?)

– Немає, бо я завжди готова, що до мене хтось увірветься, а брудні ганчірки розносять інфекцію. Каструлі в холодильниках не тримаю, я ж не ресторан.

– Олю, велике прохання: вигравайте частіше у передачі «Хто зверху», нехай Притула лікті кусає!

– Дівчата-дівчата!

– Вітаю з такими успішними рейтингами, як зараз. Усе йде на покращення, сподіваюсь?))

– Якщо на паралельному каналі немає футболу, то рейтинги прекрасні).

– Доброго дня, Олю. Наскільки я знаю, ви є офіційним другом Євро-2012. Чи плануєте створити якісь шоу чи передачі на цю тему?

– «Ревізор» після Євро стане моєю даниною цій великій події.

– А після Євро-2012 ви плануєте повернутися в міста, де вже бував раніше «Ревізор»?

– Ми повертатимемось. Хтось отримає відзнаку, а у когось ми її заберемо.

– А до яких міст ви плануєте приїхати найближчим часом?

– Ми не можемо про це сказати, бо втратиться інтрига програми. Знайте, що цих міст лише чотири до завершення сезону.

– Хоч натякніть, чи чекати вас у такому місті, як Нововолинськ, Волинська область? На сайті Нового каналу вистачає відгуків, але ви ніяк не приїдете до нас. Чому?

– Плануємо.

– У цьому сезоні чи вже у січні?

– У січні, можливо.

Оля, как часто вам как журналисту препятствуют в вашей профессиональной деятельности? Обращались ли вы в связи с такими случаями в милицию или прокуратуру? Кстати, наш юрист (Института массовой информации) ваш поклонник). Приходите к нам в гости)

– Дякую, юристи останнім часом доповнили коло моїх друзів. Усе, що робить програма «Ревізор», законно. В Україні законопорушники дивуються, що журналіст має право вимагати допомоги міліції навіть тоді, коли ще камера не розбита, а під очима немає синців. «Ревізор» навчає відстоювати свою гідність і рахуватися з журналістами як із четвертою владою.

– Як вам концерт Вакарчука? Кого ще любите з наших українських співаків?

– Багатьох, але його – особливо.

– А як щодо відкриття ідеального ресторану від Ольги Фреймут?

– Така ідея є. Нині вона у процесі розробки. Мрію.

– Олю, якийсь час дуже багато було розмов про ваше особисте життя у зв’язку зі зміною вашого сімейного стану. Чи вільне ваше серце? Хто міг би його підкорити? Чи є шанси у простаків?

– Шанси є завжди, я сама проста, тому у простаків – особливо. Головне, щоб простак був мудрим, урівноваженим, щедрим.

– А як ви потрапили у «Підйом» і взагалі на телебачення? Вам хтось допомагав чи все своїми силами?

– Колега Людмила Подлевська привела на кастинг, Марія Павличук побачила в мені потенціал. Педан, Притула та Гена Попенко не відігнали.

– Як ви ставитеся до того, що зараз відбувається з «Підйомом»? Чи болить у вас серце, коли бачите цих ведучих і ці рейтинги?

– Серце не болить, бо ведучі – добрі люди і з величезним бажанням зробили все заради «Підйому». Але точно знаю, що так, як вели його ми втрьох, уже ніхто ніколи не проведе.

– Ольга, добрый день. Вы очень профессиональная ведущая. Работаете на Новом канале молодежном канале. Думали о том, как дальше сложится ваша карьера? Как относитесь к тому, что молодежные каналы, М1, например, расстаются со ставшими зрелыми ведущими? Ожидаете такого же хода от Нового канала? Как вообще оцениваете эту черту украинского рынка пристрастие к молодым лицам на экране?

– Я завжди проповідувала нове на телепросторі, тому, вважаю, в моїх силах завести моду на старі обличчя.

– Чи працюєте ви над своїм голосом, інтонацією, вимовою? Чи плануєте позбуватися свого галичанського акценту, чи залишите це своєю фішкою?

– Я думаю, що його позбулась. Але редактори програми «Ревізор» зробили це моєю фішкою. У кожній програмі є тлумачний словник від Фреймут.


– Олю, чи цікаві вам знайомства з цікавими (новими) персонами? Чи реально запросити вас на чашечку американо?

– Ні, від гріха подалі.

– Кажуть, ви велика подружка депутатки від ПР Бережної. Вона в житті така ж дурепа, як це виглядає в політичних ток-шоу? Навіщо вам така подружка?

– Я дуже люблю Іру, і якби була чоловіком, то ми з нею одружилися б. Вона мудра і рекомендує мені, які книги читати. Успішна, бо зробила себе сама. І практична, бо завжди консультує мене в юридичних питаннях. Тому за нею піду хоч на війну.

– Чого бракує українським чоловікам, чим, можливо, вони кращі за іноземців?

– Вони вміють виживати.

Какое образование должен иметь ведущий, по-вашему, и должен ли? Есть ли в Украине хорошие курсы для ведущих, школы?

– У школи для ведучих не вірю, бо має бути сильна журналістська освіта і практика. Люди з вулиці мають менший термін дії на екрані, ніж професіонали.

– Ви плануєте йти в політику? Як ставитесь до подій, що відбуваються з Тимошенко у в’язниці? Чи ходите ви на вибори? За кого голосували? За кого проголосуєте у жовтні на виборах?

– На виборах не була жодного разу, бо завжди подобався Тоні Блер, а його кандидатури в бюлетенях не було. А за Юлію Тимошенко болить душа як за красиву жінку.

Обращаете ли вы внимание на рейтинги программ? О чем они вам говорят, как вы их для себя интерпретируете?

– Керівник програми «Ревізор» Вікторія Бурдукова щочетверга та щонеділі об 11-й відсилає усій команді рейтинги програми з поясненнями високих і низьких цифр. Завдяки цьому я знаю, скільки людей подивилися програму, хто вони за професією, віком та соціальним становищем. Відомо, які міста та села подивилися, а які – проігнорували. Це саме робить Ольга Балабан і дуже пишається тим, що програма «Хто зверху» мужньо виживає після реклами і навіть набирає цифр. Коли рейтинги низькі, я плачу, тому не доводьте мене до сліз, будь ласка. Адже ми так стараємось))).

– Скільки коштує запросити Ольгу Фреймут на корпоратив? Що саме ведете – бенкети, застілля, весілля, презентації кліпів зірок…?

– Це дороге задоволення, але воно того варте.

– Із ким вам найлегше в парі вести корпоративи?) Ви класна.

– З Юрою Горбуновим, Пашею, Педаном, Притулою, Коляденком.

Дякую, не ходіть по інших каналах, я вас люблю!

Телекритика

Коментарі вимкнені.