Тернопільська школа №29, яку добудовували вчителі, святкує ювілей! Спогади директора А.Ятищука

Анатолій Васильович Ятищук директор школи школа 29 Тернопіль новини Тернополя

Історія Тернопільської школа №29 розпочалась 20 років тому. І тоді, у далекому 1993 році, ніхто й не сподівався, що школа досягне таких успіхів. Адже за ці роки  школа випустила 44 золотих медалістів та 14 срібних. 434 призових місця було здобуто учнями у міських етапах предметних олімпіад, в обласних етапах – 54, у всеукраїнських – 6.  А серед  82 професійних педагогів, чимало отримало звання «Вчитель року».

Будівництво школи було розпочато Тернопільським комбінатом «Будіндустрія» у 1990 році. І за три роки, у серпні 1993 року, заклад планували здати в експлуатацію. Але будівництво затягувалось. Тому для того, щоб новостворена школа змогла розпочати свою роботу з початком навчального року, на допомогу будівельникам активно підключились працівники навчального закладу. Працювали усі, не шкодуючи ні, сил, ні часу. Можна справедливо стверджувати, що школа № 29 – це спільне творіння будівельників та педагогів.

І от настав цей день – понеділок 5 вересня 1993 року. Навіть похмура погода та проливний дощ не змогли зіпсувати святкового настрою. Тернопільська, тоді ще загальноосвітня, школа № 29 гостинно відкрила двері для своїх учнів. Першим директором освітнього закладу став Олег Павлович Табака. З 1998 року і донині заклад очолив Анатолій Васильович Ятищук.

«Погляд» попросив Анатолія Васильовича поділитись спогадами про перші роки існування школи.

– Школа будувалась ударними темпами. Фактично ніхто не вірив, що ми будемо розпочинати новий 1993-1994 навчальний рік у своїй школі. Адже ще в середині літа будівельники не були готові до здачі даного об’єкта. Але ми порадившись з моїм попередником Олегом Павловичем, вирішили, що наш педагогічний колектив максимум включиться в роботу. На жаль, нам не вдалось розпочати навчання першого вересня, але ми відсвяткували Свято першого дзвоника п’ятого вересня. Як ми тоді жартували – відкрилися силами зведених педагогічних бригад. Коли наші колеги першого вересня йшли святково одягнуті, то ми в цей час ходили із ношами, із відрами зі сміттям. Таким чином ми готували школу до нового навчального року, – розповідає директор.

У перший рік в школі було 14 класів, в яких навчалося 443 учні та працювало 48 педагогів. Але уже через рік кількість учнів збільшилась майже удвічі. А через три роки, у 1996 році, рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради, заклад було реорганізовано у спеціалізовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням іноземних мов.

Розповів і Анатолій Васильович і про проблеми, з яким зіткнувся колектив у перші роки.

– Школа і проблеми. Це таке не роздільне поняття у сучасний час. Це так, звичайно, напівжартома. Основні проблеми, які і зараз залишились – це матеріальне забезпечення навчального процесу. Ми не могли і тоді, не можемо і зараз забезпечити усіх учнів підручниками для спеціальної дисципліни. Спочатку була слабкою матеріальна база, відсутність навчальної, методичної літератури, підручників. Але з часом ми набували досвіду, виходили на певний рівень – і це не просто слова, це відповідний показник. Один і з них – це рівень знань учнів. Власне, чим і славиться наша школа – це тим, що вона дає міцні знання. Не тільки в плані вивчення іноземної мови. Ось останній факт. Під час зовнішнього незалежного оцінювання 2012-2013 років – всього по області 16 учнів, які здали усі предмети на 200 балів. З тих шіснадцятьох – четверо наших, – з гордістю розповідає очільник школи.

– На даний час наша школа вже має свої традиції, багато здобутків. Порівнюючи все з 1993 роком, можна сказати, що ніхто і не сподівався, що ми будемо мати результати такого рівня. Тим паче, що наші випускники гордяться званням випускник школи №29.

Учням і колегам Анатолій Васильович бажає здоров’я, успіху та з гордістю нести звання випускника та працівника школи №29.

– І щоб не тільки два десятиріччя слава формувалась про нашу школу, але нехай це множиться на багато літ, і до ста, і до тисячі !, – наголосив Анатолій Васильович.

Коментарі вимкнені.