Тернопільський гурт «Тріода» співає повстанські пісні військовим на Донбасі
Ольга Веснянка: Почему именно «Триода»?
«Триода»: Назва «Тріода» говорить сама за себе: тріо, бо нас троє та «ода» у перекладі з грецької – «пісня». Ми з Тернополя. Виступали в зоні АТО, співали там найчастіше повстанську українську пісню.
Ольга Веснянка: А откуда Вы знаете повстанческие песни?
«Триода»: Десь це передалось від наших дідів та прадідів. Бо Україна встала на ноги з колін, піднялася з ярма. І пісні актуальні зараз.
Цими піснями наші діди й бабусі захищали прапор України. Ці ідеї зараз актуальні в зоні АТО, де в дійсності, люди переживають те саме, що колись відчували наші пращури, захищаючи нашу мову, нашу землю українську.
Сергей Стуканов: Знаємо, що Ви виступали в США, навіть запропонували там залишитися. Проте Ви відмовилися, пояснивши, що потрібні Україні. Чого потребує Україна та що їй можете дати в плані культурної і пісенної творчості?
«Триода»: В Америці нас вразив патріотизм. Україні він зараз як ніколи потрібен. І, дякувати Богу, що зараз є патріотизм. Відроджується українська мова та культура. Українська стала модною. І це дуже добре. У наш час це дуже важливо.
Сергей Стуканов: А Ви відчуваєте це й на сході?
«Триода»: На сході це найбільше відчувається. Саме біля хлопців. Бо враження, немов час зупинено, але там є життя. Там є родина, дружба, справжні чоловіки, які не кидаються словами, а своїми діями доводять будь-яку справу.
Ольга Веснянка: Перед кем Вы выступали в зоне АТО?
«Триода»: Батальони «Донбас», «Миротворець», «АЗОВ», «Харків». Є така волонтерська організація «Helparmy» і ми з ними дружимо. Вони нас запрошують. Ми їм дуже вдячні, що надають такий шанс: виступити перед цими хлопцями й жінками. Бо це є обов’язок насправді.
Сергей Стуканов: Який репертуар Ви зазвичай співаєте?
«Триода»: Веселий, народний. Щоб хлопці могли відвести душу. Співаємо й свої авторські пісні. Ми вважаємо, що потрібно співати ті пісні, які ти відчуваєш і серцем, і душею. Ти ні про що не думаєш, а тільки виконуєш певний твір. Саме така пісня краще впливає на слухача. Якось так сталося, що в нашому репертуарі немає жодної російської пісні.
Ольга Веснянка: А какие народные?
«Триода»: Хоча і є автор, але ця пісня вже давно народна – «Два кольори». Її усі знають. Здається, що вона взагалі вічна. Бо тема «мама» завжди в серці й нікуди не зникає.
Сергей Стуканов: Що підштовхнуло написати пісню «Від Карпат до Донбасу»?
«Триода»: Ця пісня була написана під час Майдану. Ми, як творчі люди, розуміли, що можемо тільки підняти дух цих людей. Хотілося кричати, щоб Україна вставала, щоб вона показала світу, що є така нація, вона хоче дихати й жити. Вона хоче, щоб її почули. І в цій пісні все розказано.
Ольга Веснянка: Что заполнилось больше всего из ваших поездок в зону боевых действий?
«Триода»: Це не можливо передати. У нас були різні сцени – американські, українські, телевізійні. Але тих емоцій, які ми відчули в зоні АТО, їх не можливо більше ніде відчути. Бо там дивляться на тебе, і ти розумієш, що тебе хочуть чути. Ці люди потім підходять, жмуть руку та відверто від щирого серця кажуть: «Дякуємо, що Ви приїхали». Нам ніяково перед ними. У нас був випадок, коли ми спілкувалися з комбатом і просто вибачалися, що ми стоїмо поруч, але не зі зброєю. Ми – чоловіки, ми у віці, коли ми можемо це робити. І нам, дійсно, було ніяково. Тоді комбат просто відповів: «Робіть свою справу – підіймайте Україну духовно, а тут є кому стріляти». І більше нічого тобі не потрібно, як після цього до них не їхати?
Це як ковток повітря. Коли ти приїжджаєш до хлопців, то ти немов починаєш вільно дихати. Це наш обов’язок. І ми вдячні всім, хто зараз в зоні АТО, хто був там, що в нас є такі герої та героїні.
Ольга Веснянка: Какие у вас эмоции после Х-фактора?
«Триода»: Такі проекти дають шанс молодим виконавцям. Ми були звичайними студентами, які мали стати звичайними вчителями музики.
Сергій Стуканов: Яка специфіка співу втрьох?
«Триода»: Як кажуть в Україні: «Гуртом і батька легше бити». Троє – це сила. Можливо, якщо один спотикнеться, два інших його підхоплять. Це така хімія і фізика. Ми самі не знаємо, що з нами робиться, коли ми співаємо.
Коментарі вимкнені.