Владика Нестор на дозвіллі читає книги японського автора і молиться за людські душі

Владика Нестор Владика Нестор на дозвіллі читає книги японського автора і молиться за людські душі. Молодий та сучасний Архієпископ Тернопільсько-Бучацький УПЦ КП зізнається, що з дитинства мріяв сіяти добро і бути потрібним. Те, що обрав шлях священнослужителя, не шкодує.

Владика Нестор: «Я в дитинстві, чесно кажучи, ще не мав якогось конкретного уявлення, як і чим буду займатися. Але якось Господь мене направив. Я пішов у церкву і відчув, що в цьому є моє покликання».

Архієпископ народився 22 травня 1979 року на Тернопільщині у містечку Підволочиськ. Він – єдина дитина у своїх батьків. Бажання сина стати монахом мати з батьком спершу не схвалили. Сьогодні ж – пишаються ним.

Владика Нестор: «Коли батьки дізналися, що я хочу йти в монастир, для них було не так легко це прийняти. Але я вірю і бачу по них, що зараз вони задоволені».

Найбільшим гріхом владика Нестор вважає невизнання власних помилок. Буває, що людина ходить у церкву, молиться і начебто вірить у Бога, але в серці не кається у своїх провинах.

Владика Нестор: «Якщо людина свідомо відкидає допомогу Божу, якщо вона вважає себе вищою, кращою за інших, що їй не потрібне покаяння, їй не потрібен Бог, вона дивиться зверху на інших людей – ця гординя, яка не дає відновити свій зв’язок із Богом, то це, вважаю, є найбільший гріх, який людина може вчинити, тому що вона не відчуває, що це є у ній гріх».

Владика каже: в реінкарнацію не вірить. Твердження про переселення душі нелогічне. Земне життя вважає лише репетицією.

Владика Нестор: «Для чого Богові потрібно було віддавати свого Сина на страждання? Для чого потрібно було помирати Христу, якщо людина може повторно переродитися і змінити повністю все своє життя? Звичайно, що ніякого переселення не може бути, тому що ми маємо земне життя як підготовку до життя вічного, а не як одну зі стадій для наступного земного життя».

Владика спілкується з людьми не лише віч-на-віч, а й по Інтернету. У соціальних мережах Нестор залюбки відповідає вірянам на запитання і дає цінні поради. Не цурається Архієпископ і сучасної літератури. Власне, читання книг і називає своїм хобі. Полюбляє погортати сторінки японського автора Харукі Муракамі. А всесвітньовідомого Гаррі Поттера не вважає сатанинським героєм.

Владика Нестор: «Забороняти і називати неправильною книгу ми не можемо, але дуже обережно треба до неї відноситися, пояснювати дітям перед тим, як давати їм читати, як потрібно правильно розуміти її .Тому я вважаю, що це навіть краще – давати це дітям читати, але тільки з коментарями і поясненнями дорослих».

У травні Архієпископу виповниться 33 роки. Це – вік Ісуса Христа. Нестор надіється, що це число стане для нього щасливим, адже у 2012-му планує закласти камінь під Кафедральний Собор. Побудувати храм – це мрія Владики, – пише ІНТБ.

-1 thoughts on “Владика Нестор на дозвіллі читає книги японського автора і молиться за людські душі

 • 16:30 | 12.02.2012 о 16:30
  Permalink

  -Владика Нестор…а Вас не бентежить ваш сан “ВЛАДИКА”?

  – “земне життя як підготовку до життя вічного”…Думаю, швидще не ПІДГОТОВКА, а СВІДОМИЙ ВИБІР, ДЕ МИ БУДЕМО у вічному житті.

 • 19:01 | 12.02.2012 о 19:01
  Permalink

  Коли людина знаходить собі місце в цьому житті, то заслуговує на повагу. Зичу цій особистості сили через мудрість…

Коментарі вимкнені.