22 жовтня – останній день внесення змін до виборчих списків

Завтра українці мають останню можливість звернутися з мотивованою заявою про внесення змін до виборчих списків. Адже відповідно до виборчого законодавства України, у понеділок, 22 жовтня, закінчується термін подання до ДВК заяв про зміни у списках виборців щодо зміну місця голосування без зміни виборчої адреси, голосування вдома та можливості для тих, хто не знайшли своє прізвища у списку виборців, внести їх без судового рішення.

Сьогодні ще можна подати заяву до дільничної виборчої комісії за кордоном “щодо неправильностей у попередньому списку виборців”. Відповідно до положень ЦВК, змінити місце голосування можна лише в межах виборчого округу.

Перед тим, як іти перевіряти наявність свого прізвища, слід з’ясувати, де саме знаходиться ваша виборча дільниця, бо цього разу межі виборчих дільниць можуть бути змінені. Адреса виборчої дільниці має бути вказана у запрошенні на вибори, яке вам мали принести не пізніше 12-го жовтня. Однак є декілька способів і самому дізнатись, де розміщена потрібна дільниця.

Другий етап — пошук на сайтах органів місцевого самоврядування у підрозділі «Державний реєстр виборців», де є перелік виборчих дільниць. Третій крок, це зайти на сайт Центральної Виборчої Комісії в підрозділі «Вибори-2012″. Там можна також знайти свій виборчий округ і перелік виборчих дільниць.

Із перевіркою правильності внесення своїх персональних даних у списки виборців організатори голосування просять не зволікати, особливо, якщо 12 жовтня минуло, а запрошення на вибори так і не надійшло. Виборцю слід якнайшвидше уточнити свою наявність у списках, бо часу на це він має до 22 жовтня, а далі треба буде вносити зміни тільки через суд.

Коментарі вимкнені.