Грицько Семенчук зізнався у Тернополі, під впливом чого писав вірші

Нещодавно в арт-галереї “Бункермуз” відбувся дебют молодого хмельницького поета Григорія Семенчука. У свої 22 роки він вже є директором львівського літературного фестивалю, а також активним учасником ГО “Форум видавців”.

Зараз поет проводить промоцію своєї першої книжки “Внутрішній джихад”, куди ввійшло близько 70 віршів, — доробок за чотирирічну творчу діяльність Григорія.

– Чому книга називається “Внутрішній джихад”, поясни саме значення слова “джихад”?

— Слово “джихад” взято з мусульманських конотацій, у мусульманстві це дослівно означає “священна війна проти іновірців”, це перше значення слова, а друге — війна з власними недоліками в середині себе. От власне ця книжка про те, що відбувається навколо мене — боротьба з власними слабкими сторонами в першу чергу, а також вона про лбов. Але любов не в якихось звичних для нас тонах, а в таких більш згущених фарбах цих почуттів, — про любов в різних її проявах.

– Презентація книжки вперше у Тернополі? Чи були подібні в інших містах?

В Тернополі вперше,перед цим були дві перезнтації у Львові, Києві, Івано-Франківську. Думаю, потім також будуть презентації, але в мене до того ж є гурт, з яким ми  скоро виступаємо, і ще є власна роблта, тому не вистачає часу на все. Але , скажу чесно, ця книга для мене  дуже важливою і хотілось би її більш рекламувати.

– Хто профінансував видавничо-поліграфічні витрати?

— Фінансували все видавці, друкував я книжку в Чернівцях за підтримки місцевого поетичного фестивалю.

– Що надихає? Вірші писав на емоціях, чи керуючись прагматизмом та іронією, яка присутня в багатьох творах?

— Усі вірші написані під впливом тих чи інших сильних емоцій, про наболіле, можна так сказати. Справді, вірші написані з доволі прагматичного погляду, але я вважаю, що і прагматиці є багато поезії.

Раїса Дудкова, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.