240 велосипедистів з 19-ти областей України три дні «крутили педалі» в Тернополі

Впродовж трьох днів у Тернополі тривав чемпіонат України серед юнаків і дівчат з велосипедного спорту на шосе, інформує прес-служба Тернопільської ОДА.
Учасниками змагань стало 240 юних велосипедистів з 19-ти областей України, які представляли 27 спортивних клубів, інформують у департаменті сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту обласної державної адміністрації.
«Рейтинг змагань дуже високий, тому що перемога в цих перегонах дає право на зарахування до складу збірної України і, відповідно, – участь у міжнародних спортивних форумах, – наголосив голова оргкомітету змагань, начальник обласного відділення Комітету з фізвиховання і спорту МОН України Олександр Бірюков. – Підтверджує це і дуже представницький склад суддівської колегії: семеро суддів Національної категорії, один суддя міжнародної категорії».
Чемпіонат України відбувався паралельно із традиційними змаганнями, які вже 21-ий рік поспіль проводяться у Тернополі. Це Всеукраїнські велосипедні перегони пам’яті тернополянина, майстра спорту Володимира Філіпенка. «Те, що наші велоперегони набули найвищого в Україні рейтингу, свідчить про те, що Федерація велосипедного спорту України, Міністерство молоді та спорту високо оцінили їхнє значення та рівень підготовки і проведення», – переконаний Олександр Бірюков.
П’ять років поспіль ці перегони вигравали тернопільські спортсмени, однак цього року серед призерів тернополян немає. «Минулорічний переможець змагань Владислав Щербань перейшов до іншої вікової категорії і вже цього року, до речі, став призером Всеєвропейських юнацьких ігор з велоспорту, – пояснює Олександр Володимирович. – Тобто, перша сходинка, з якої спортсмен зробив крок у великий спорт, це були змагання саме у Тернополі. Аналогічний шлях пройшли і наші відмі велосипедисти Тарас Шевчук, Роман Луцишин, Роман Зеньо, Віталій Гринів, які зараз стали майстрами спорту міжнародного класу, а починали на наших тернопільських гонках».
Перемогу у змаганнях цього року отримав львівський велосипедист Валерій Романенко (тренер Андрій Каргут). Друге місце посів Валентин Соловей (Вінниця-Миколаїв), а третім був Олег Канака (Львів, тренер Андрій Каргут) Серед дівчат переможницею стала Валентина Червоняк (Вінниця, тренери Костянтин Козлов та Василь Пастернак).

Коментарі вимкнені.