На фестивалі «Підкамінь-2012» гостює двомісячна руда Марія з-під Києва (фото, відео)

На різноманітних фестивалях завжди можна зустріти чимало цікавих людей, з оригінальними хобі чи стилем життя. Вони привертають до себе увагу і, зазвичай, залюбки позують фотографам та щиро розповідають свої життєві історії.

От і на шостому етнофестивалі «Підкамінь-2012» мені вдалося зустріти чоловіка, якого уже «запримітили» на «Артполі» та «Трипільському колі». Мене зацікавили його музичні інструменти, які він продавав, зручно вмостившись на березі ставка. Я розпочала розмову, а він каже: «А я сюди з кішкою приїхав. Он спить за пазухою», і витягує з-під вишиванки мале, худе, плямисте, руде кошеня. Кішка одразу ж взялася до трапези – чоловік залишив їй на траві шматочки ковбаси. А ми продовжуємо спілкування.

Як виявилося, кошеня чоловік з Дніпропетровська знайшов два місяці тому на фестивалі «Трипільське коло», під Києвом. Тоді він ішов лісом по воду і побачив руденький клубочок прямісінько на мурашнику. Схоже, що кошеня було щойнонароджене –у нього навіть одне око ще не було розплющене. Чоловік обтріпав пухнасте немовлятко від мурах та поклав у кишеню. Тоді воно стало «зіркою» фестивалю. Назвали його Марією. З того часу Марія з-під Києва нерозлучно мандрує зі своїм «батьком» по усіх фестивалях. Чоловік каже, що вона навчилася у поїзді нічого не їсти. А в туалет ходить лише раз і то – в спеціальну мисочку. Вміє Марія і пити з руки господаря.

–         Я вже на стільки звик до неї, що коли десь її не бачу чи не чую, то відчуваю паніку і в усіх розпитую, де кішка, – продовжує співрозмовник. – Одного разу я пішов купатися, а вона за мною нявкала на березі. Я відплив доволі далеко, аж раптом чую – нявкання припинилося. Оглядаюся – а вона вскочила у воду, шоб пливти до мене.

Усі, хто бачить Марію, відмічають її цікаве забарвлення. Кішечка біло-руда, з полосатим хвостиком, але боки у неї мають такі круглі плямки, як у гепарда.


Більше про “Підкамінь-2012” ТУТ
Люба Вовк, новини Тернополя «Погляд»

Коментарі вимкнені.