Аби “штурмувати” ведучого “Свободи слова” у Львові, тернополяни їхали і потягом, і автобусом
Чи може християнське видання бути успішним? Як писати новини, що відповідають стандартам якісної журналістики? Як працювати прес-службам під час кризових ситуацій? На ці та багато інших питань пробували відповісти учасники медіа-конференції «Церква в інформаційному суспільстві» 4-5 травня у Львові.
В Український католицький університет запросили спікерів зі сфери медіа-менеджменту, РR та роботи прес-служб і, власне, журналістики. Більше ста слухачів, серед яких і студенти, і визнані “акули пера” з’їхалися з різних міст України, в тому числі і з Тернополя.
Справжньою одіссеєю можна назвати дорогу у Львів для тих тернополян, які вирішили їхати у Львів потягом. У зв’язку з тим, що напередодні, у Пустомитівському районі, перекинувся потяг і частина залізничних шляхів пошкодилася, добиратись до міста довелось вдвічі, а то й втричі довше, ніж зазвичай, пересідаючи з одного автобуса на інший.
Але таки доїхавши до Львова, тернопільські учасники медіа-конференції «Церква в інформаційному суспільстві», не були розчаровані. Бо формат зустрічі дозволяв не лише черпати інформацію, а й налагоджувати контакти з майбутніми партнерами, вести жваву розмову з доповідачами.
Виступав перед учасниками ведучий програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV, Андрій Куликов. Охочих поспілкуватися з ним було на стільки багато, що вони брали телезірку ледь не штурмом.
Також був присутній представник журналу «Forbes Україна» Владислав Головін, директор з розвитку у видавництві «Критика» Микола Шейко, редактор журналу «Телекритика» Отар Довженко, головний редактор Інтернет-видання «Історична правда» Вахтанг Кіпіані, ректор Українського католицького університету о. Борис Ґудзяк.
За словами організаторів конференції, релігійно-інформаційної служби України (РІСУ), метою заходу стало формування експертного середовища журналістів, обізнаних у релігійних питаннях, та релігійних діячів, знайомих з журналістикою.
– Журналістів, які працюють в церковних ЗМІ вже не треба переконувати, що їхня праця є потрібною, – сказав директор РІСУ Тарас Антошевський, – проте їм потрібно звернути увагу на професійний рівень.
До речі, на медіа-конференції, у суботу, 5 травня, визначили лауреата премії ім.Блаженного Івана Павла ІІ за кращий матеріал або серію журналістських статей на релігійну тематику. Цьогоріч ним став богослов та публіцист Юрій Чорноморець.
Довідка “Погляду”
Релігійнo-Інформаційна Служба України є проектом Інституту Релігії та Суспільства Українського Католицького Університету (Львів, Україна). Вона повідомляє про сучасне релігійне життя в Україні і не залежить від жодної конфесії чи організації.
Юлія Швець
Коментарі вимкнені.