Аспірант Гарвардського університету хоче видати часопис про Тернопільщину

Аспірант Гарвардського університету, а за походженням тернополянин Олег Коцюба, у Тернопільському Центрі Комунікацій спілкувався із журналістами. Зустріч відбулася у рамках презентації до 15-річчя часопису «Критика» і була присвячена розповіді про діяльність часопису в контексті існування інтелектуального дискурсу в Україні, актуальності українських питань у світі та сприяння українознавству за кордоном.

На початку зустрічі американський гість трохи розповів про себе. Тернополянин за походженням, він навчався спочатку у ТНПУ, а потім у Німеччині. Зараз Олег Коцюба навчається у аспірантурі Гарвардського університету, де  працює над дисертацією з українського літературознавства.

Водночас Олег Коцюба працює й над проектами в Україні, одним з яких є часопис «Критика», що цьогоріч святкує своє 15-річчя. З цієї нагоди «Критика» проводить презентації про свою діяльність, серед яких уже відбулися заходи в Нью-Йорку, Філадельфії та Бостоні (усі в США), Мюнстері, Гамбурзі та Берліні, і планується у Мюнхені (Німеччина), у Києві, а тепер і у Тернополі.

Часопис «Критика», як наголосив Олег Коцюба, є інтелектуальним українським виданням найвищої якості, що орієнтується на західні зразки, такі як The New York Review of Books та London Review of Books. Саме завдяки цьому часопис уможливлює дискусію з важливих і складних питань української історії та сучасності, культури та політики на найвищому рівні.

–       Сьогодні ми намагаємося донести наш місію до якомога ширшої аудиторії, – розповів Олег Коцюба. – Адже «Критика» дозволяє провадити дискусію з багатьох актуальних питань в інтелектуальній площині, що шукає концепційні відповіді на існуючі проблеми, а не лише реагує на них.

Слід зазначити, що дописувачами «Критики» є провідні науковці та фахівці з обговорюваних тем, себто люди, які покладають своє життя, щоб дослідити те чи інше питання, про яке потім пишуть у часописі.

Що ж до українських питань у світі, то молодий науковець з Гарвардського університету зазначає, що такої дискусії почасти взагалі не існує.

–       Дискусії про Україну на Заході не існує, – зазначає Олег Коцюба. – У інших країнах про Україну ніхто не дискутує, окрім тоді, коли виникають ситуації на кшталт тої, що нині маємо із Юлією Тимошенко, або коли відзначаємо чергову роковину катастрофи у Чорнобилі.

Українознавство потребує підтримки і популяризації у світі, тому «Критика» хоче запропонувати західному читачеві новий проект.

–       Це будуть якісні переклади англійською та німецькою мовою тих глибоких аналітичних матеріалів, що їх публікує часопис, – зазначає Олег Коцюба. – Якщо запропонувати це західному читачеві, то існує велика імовірність, що це його зацікавить.

Молоді науковці із Західного світу також залучаються до англомовних українських проектів, що їх незабаром започаткує «Критика».

–       Наприклад, ми розпочинаємо нове наукове, повністю англомовне видання, – додає Олег Коцюба. – Воно буде присвячене політології й соціології та фокусуватиметься на дослідженні саме українських проблем і цим буде унікальним у світі. Керуватимуть цим проектом дві молодих науковиці, що здобули свої наукові ступені в Оксфордському університеті.

Що ж до продовження праці часопису «Критика», то молодий науковець поділився задумом видати спеціальне тематичне число про Тернопільщину.

–        Ідея полягає у тому, щоб зібрати світових науковців, які займаються історією, культурою, історією науки тощо і написати серію статтей про ті аспекти Тернопільщини, які вони вважають вагомими. Проте наразі такі видання є дорогим задоволенням і ми сподіваємося на підтримку тернополян у фінансуванні його реалізації, – додає Олег Коцюба.

 Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»         

Коментарі вимкнені.