Степан Барна зробив щедрий подарунок тернопільському меру

Голова ТОДА підписав паспорт місця для вивозу сміття з Тернополя. Барна зазначив, що сміттєва проблема у обласному центрі роками не вирішувалася.

Барна зазначив, що сміттєва проблема в обласному центрі роками не вирішувалася.

«Може через відсутність бажання, а може комусь було зручно тримати Тернопіль заручником. Тернопільська обладміністрація сьогодні хоче показати, що ми я ніхто зацікавлені у впорядкуванні проблематики сміття і стихійних сміттєзвалищ на всій території області», – сказав керівник області.

Принагідно він нагадав, що ним уже було підписано розпорядження про виділення земельної ділянки, на якій розташоване сміттєзвалище у Малашівцях, куди роками вивозять сміття з Тернополя у користування комунальному підприємству Тернопільської міської ради.

«А на завершення, як і обіцяв, підписую паспорт про місце видалення відходів. І ми нарешті завершимо епопею, пов’язану з Малашівським сміттєзвалищем», – сказав Барна.

Паспорт дасть підстави на виготовлення проектно-кошторисної документації, офіційного облаштування Малашівського сміттєзвалища та вирішення проблем, пов’язаних зі сміттям.

«Вірю в те, що ми для Тернополя швидше збудуємо сміттєпереробний завод, ніж його збудують у Львові», – сказав Барна наприкінці свого виступу.

Довідка УНІАН. У Тернополя до кінця не вирішене питання із вивозом сміття, оскільки діюче Малашівське сміттєзвалище експлуатується попри офіційну заборону екологів та санстанції від 1997 року. Воно знаходиться в 2-му поясі зони санітарної охорони Верхньо-Івачівського водозабору, звідки постачається вода для Тернополя. Шар геологічних порід на плато сформований породами, які не здатні виконувати функції водонепроникного екрану. Відтак існує загроза потрапляння забруднюючих речовин із звалища у продуктивний водоносний шар.

1 серпня 2009 року жителі прилеглих сіл до Малашівецького смітєєзвалища, куди вивозилося сміття із Тернополя, перекрили дорогу на звалище. Проблема з вивозом сміття з Тернополя існувала майже два з половиною місяці.

12 жовтня після підписання меморандуму між ТОДА та громадами сіл Малашівці та Ігровиця про взаєморозуміння стосовно врегулювання спірних питань функціонування сміттєзвалища, жителі Малашівців розблокували дорогу.

19 листопада 2009 року голова облдержадміністрації Юрій Чижмарь підписав розпорядження про виділення земельної ділянки площею 6 га Миролюбівської сільради Тернопільській міській раді для розміщення об’єкта тимчасового складування твердих побутових відходів методом пресування у тюки і герметичного покриття їх поліетиленовою плівкою.

Невдовзі Миролюбівська сільрада звернулася з позовом в обласний адміністративний суд щодо визнання дій голови облдержадміністрації в питанні виділення земельної ділянки для створення сміттєзвалища незаконними. Окрім цього, Тернопільська районна рада закликала прокуратуру опротестувати згадане розпорядження як таке, що прийнято з перевищенням повноважень.

21 грудня 2009 року Тернопільська міська рада отримала державний акт на право постійного користування земельною ділянкою під розташування тимчасового полігону твердих побутових відходів поблизу Миролюбівки. Втім, періодично жителі села блокували роботу працівників, які облаштовували на ділянці сміттєзвалище.

Після того, як мером Тернополя став Сергій Надал, у листопаді 2010 року він заявив, що місто не планує вивозити сміття у Миролюбівку, оскільки там стався прорив ґрунтових вод

Відтак Тернопіль уклав чергову угоду про вивіз сміття в Малашівці.

Тернопіль використовує Малашівське сміттєзвалище з 1977 року. Сюди завезено майже 14 млн. метрів кубічних сміття.

Періодично на звалищі виникають пожежі.

Минулого року Малашівці прийняли рішення про приєднання до складу Тернопільської ОТГ.

Уніан

Коментарі вимкнені.