Більше ста найменувань ліків у лікарні Тернополя можна отримати без грошей
Більше ста найменувань лікарських засобів пацієнти дитячої обласної лікарні можуть отримати безкоштовно.
Нещодавно у закладі розпочалась реалізація соціального проекту, ініційованого обласною радою, щодо безкоштовного лікування дітей та повного медичного забезпечення медикаментами. Для цього з бюджету області виділили майже сім мільйонів гривень. Відтак ліків для дітей має вистачити до кінця року. При затвердженні обласного бюджету на 2015 рік депутати підтримали ініціативу і передбачили видатки в загальній сумі понад 6,8 мільйона гривень для комунальної установи обласна дитяча клінічна лікарня. Гроші планували спрямувати на придбання медикаментів.
Раніше батькам доводилося купувати все – від спиту та вати до дорогих медикаментів. Зараз керівництво області вирішило кардинально змінити схему фінансування закладу і впровадити проект, який може стати прикладом для наслідування, пише Номер один.
Списки придбаних медикаментів висять при вході і в саму лікарню, і в кожне відділення, тож батьки мають можливість перевірити, чи є необхідний їм препарат у медзакладі. Про випадки, коли персонал лікарні відмовляється видавати препарати із зазначеного списку, громадян просять повідомляти у департамент охорони здоров’я.
– У кожному відділенні лікарні, у кожній палаті є інформація для батьків дітей, які перебувають на лікуванні, де зазначено повний перелік ліків, які закуплені. Вони придбані за гроші з обласного бюджету, тобто за гроші тернопільської громади, – зазначив Василь Хомінець. – Закликаю батьків та громадськість контролювати надання таких послуг, а медиків – чітко дотримуватись принципу безкоштовного лікування у стаціонарі. Якщо препарат є у списку, то жоден медпрацівник не має права відправляти батьків в аптеки купувати його. Про такі порушення просимо повідомляти нам або керівництву лікарні.
Список необхідних медикаментів складали самі медики закладу відповідно до минулорічних потреб. Перелік становлять препарати, передбачені протоколами лікування найпоширеніших захворювань.
– Найбільше коштів виділено на придбання антибіотиків, – каже головний лікар лікарні Григорій Корицький. – Це традиційно найдорожча група препаратів. Також значну частину коштів виділили на дезрозчини, оскільки лікарняні приміщення мають відповідати певним стандартам. За нашими розрахунками, закупленого має вистачити до кінця року.
Григорій Корицький додав, що лікарнею була розроблена, затверджена і оприлюднена документація на відкриті торги, як цього вимагає закон.
– Хворі діти будуть забезпечені лікарськими засобами вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров’я, – наголосив головний лікар.
Коментарі вимкнені.