Чому студент Назар Ковбаса з Кривого Рогу приїхав вчитися у Тернопіль

Назар Ковбаса – студент 2 курсу стоматологічного факультету, заступник голови студентського парламенту ТДМУ, учасник нещодавнього Всеукраїнського форуму студентського самоврядування у Сумах. Про враження від форуму, навчання та насичене студентське життя загалом, про цікаві проекти й плани на майбутнє повели розмову з Назаром, пише видання ТДМУ ім. І. Горбачевського Медична академія.

– Всеукраїнський форум студентського cамоврядування був чисельним?

– Так, він зібрав 179 учасників з усієї України. Наш університет представляли голова студентського парламенту Романа Павлюк і я. Захід відбувся з ініціативи громадських організацій «Студентське братство Сумщини» та «Місто розумних», за підтримки Британської Ради в Україні, Міністерства молоді та спорту України й управління молоді та спорту Сумської облдержадміністрації. Ми слухали лекції спікерів, серед яких були директор Британської ради в Україні Саймон Вільямс, автори успішних і соціально корисних студентських проектів, представники профільних міністерств, відомі медійники. Грали в симуляційну гру «Останній студент», сенс якої полягав в участі у студентському житті умовного університету та яка була наповнена різними квестами, цікавими завданнями й навіть голосуваннями, результат яких впливав на життя «вишу». Ми також поспілкувалися з представниками Національної спілки студентів Великої Британії, які розповіли про особливості роботи органів студентського самоврядування в їх країні.

Мені дуже сподобалася чітка організація форуму. Кожен день був спланований, кожен захід прописаний похвилинно, всі лекції – актуальними та корисними. Ми отримали багато корисної інформації про функціонування студентського самоврядування, збагатилися досвідом і новими креативними ідеями. Під час оглядової екскурсії ознайомилися з історико-архітектурними пам’ятками Сум.

– Цьогоріч студентський парламент ТДМУ активно долучився до організації Дня відкритих дверей у новому форматі.

– Так, майбутні лікарі та фармацевти багато спілкувалися з абітурієнтами, розповідаючи їм про альма-матер і переваги на-вчання в ТДМУ, що впродовж кількох років є лідером серед закладів вищої освіти в Україні, про молодіжні програми та проекти, в яких студенти беруть участь. Гостей також зацікавили локації з муляжами й медичним обладнанням, де студенти-медики проводили майстер-класи, демонструючи здобуті знання й практичні навички. На жаль, у деяких університетах дні відкритих дверей відбуваються за стандартним і вже застарілим форматом, в якому мало цікавого та пізнавального. На мою думку, такі заходи, навпаки, зачиняють двері до університету.

– Знаєте про це з власного досвіду?

– Так. Обдумуючи, куди подати документи, я побував на Дні відкритих дверей в одному із сусідніх університетів і повернувся додому розчарованим. Лекції, які нам прочитали, були малоінформативні, незрозумілою для абітурієнтів залишилася інфраструктура закладу та я не побачив там студентського самоврядування, а це важливий чинник розвитку якісної освіти. В ТДМУ він діє. З першого курсу я активно співпрацював зі студентським парламентом, що координує роботу всіх органів студентського самоврядування й бере активну участь в організації та проведенні заходів, покликаних всебічно сприяти навчальній, науковій, громадській, спортивній та творчій активності студентів.

– Які напрямки роботи студпарламенту вам найближчі?

– Наразі зосередився на проектах, пов’язаних з навчальним процесом і науковими дослідженнями. Один з них, приміром, передбачає введення в практику опитування студентів про якість лекцій з дисципліни, з якої вони складатимуть іспит. Приємно, що ця ініціатива знайшла підтримку адміністрації ТДМУ. Близькі мені також питання, що стосуються організації побуту студентів, які, як і я, проживають в гуртожитку.

– Звідки ж ви приїхали на навчання до ТДМУ?

– З Кривого Рогу. В рідному місті закінчив Криворізький гуманітарно-технічний ліцей, який дає добрі знання для вступу на технічні та гуманітарні спеціальності. В ліцеї спочатку більше цікавився гуманітарними науками, згодом захопився математикою та інформатикою. Чому вирішив здобувати вищу медичну освіту? Можливо, тому, що виріс у родині лікарів. Мої батьки свого часу закінчили Харківський національний медичний університет. Тато – лікар-травматолог, працює в лікарні, мама – стоматолог. Але свій вибір я зробив самостійно. Батьки не наполягали й не відмовляли, та коли сказав, що вступатиму до медичного університету, – підтримали моє рішення. Медицина мені цікава, але я також бачу, що нашій сфері охорони здоров’я потрібні зміни. Зокрема, надзвичайно важливим є впровадження електронних інформаційних ресурсів. Коли на зміну паперовим довідкам, карткам, випискам та іншій медичній документації прийде єдина електронна база, користуватися якою зможуть у кожному медичному закладі, це значно спростить звітність і зменшить кількість заповнення паперів. Адже зараз лікарі вручну заповнюють десятки форм. Система електронної медицини дозволить позбутися зайвої паперової тяганини й лікар приділятиме більше уваги пацієнтам. Це один з важливих кроків до якісної медицини, який я, як майбутній лікар, схвалюю.

– Для навчання ви обрали ТДМУ…

– … і з кожним днем переконуюся, що не помилився з вибором. У ТДМУ – сучасна та якісна система навчання, а це – головне для студента. І Тернопіль мені дуже подобається. Комфортне місто. Не впевнений, що так само добре почувався б, приміром, у Львові чи в Києві. Не дуже люблю гамір великих міст.

– Який наймальовничіший куточок Тернополя для вас?

– Середмістя та камерні вулички за театром, де панує особлива атмосфера, позбавлена туристичного пафосу, де відчувається подих історії.

– Ваші студентські будні вельми насичені. Як відпочиваєте?

– Люблю читати, але не художню, а наукову літературу. «Рефлекси головного мозку» І.М. Сєченова, праці І.П. Павлова – це класика медицини. Не оминаю увагою також книги з програмування, інформатики. Коли є час і бажання – граю на гітарі. Вдома я закінчив музичну школу по класу гітари, виступав у складі музичного гурту. Інше моє захоплення – подорожі. Багато мандрував ще під час навчання в ліцеї. Приміром, їздив до літнього мовного табору в Празі, де нас навчали англійської носії цієї мови. До Німеччини та Австрії – автобусом на вихідні. Побував у Дрездені, Берліні, Відні – прекрасних містах, сучасних і давніх водночас.

– Із запровадженням безвізового режиму подорожувати стало простіше. Ви вже скористалися безвізом?

– Ще не встиг. Цьогоріч використав літні канікули, щоб краще ознайомитися з роботою стоматологічної клініки та відпрацювати мануальні навички. Стоматологія мені подобається. Вона дуже різнопланова й усі її напрямки важливі, потрібні та доповнюють одне одного.

– Ваш улюблений афоризм?

– Або ми щось змінюємо, або нам все подобається. З цим гаслом я прийшов в студпарламент.

Лідія ХМІЛЯР

Коментарі вимкнені.