Чому Тернопіль проти котелень на торфі

Стосовно будівництва ТОРФЯНИХ КОТЕЛЕНЬ у Тернополі, і акції протесту “Діалог з владою”.

Уже надоївші і нашумівші котельні споруджуються посеред житлових мікрорайонів міста, і одна сама найпотужніша впихується у центр мікрорайону БАМ. Скільки би не говорили за їхню доцільність, усі доводи розбиваються на декількох питаннях, це настільки вони безпечні і яка від них економія? На що лунає відповідь, як мантра, від представників торфяної котельні, у нас є відповідні документи і всьо (але суди ще тривають) і ця відповідь йде на кожне питання. А про економію, то відповідають, що різниці як такої суттєвої нема, або з неба береться число 25% при запитанні від журналістів. Вірити словам чиновинкам, це то саме що самого себе на..бувати.
Щоб запустити дані котельні потрібний газ.
І ще одна насторожливе речення пролунало з уст дирекції, це і що можливе СПАЛЕННЯ СМІТТЯ! І звісно на рахунок фільтрації є такі гарні фільтри, які вловлюють лиш грубі частки від згоряння.
Висота так званого димаря сягає шостого поверху, коли навколо самі лиш дев’яти поверхівки, на відстані 15-20 метрів від самоїж котельні. І гадати не треба де буде осідати сажа і відходи від спалення, а це все буде просто напросто спалювати наші легені, повільно день за днем нас дусити, така собі повільна смерть. Але буде багато виправдань, “Та це все екологія!”, “Чорнобиль!”, або “та це все через ваші телефони !”, при тому небачучи диму під носом, а згодом і забувши про чисте небо і забувши за сонячним світлом, буде такий собі маленький, файний “Мордор”) І не здивуюся, як буде лунати фраза за межами Тернополя, від самих же тернополян “Що це так смердить? Та це чисте повітря! “).
Йде багато вкидів чи це від працівників “Комунального підприємства Ферма ботів #1 м. Тернополя” , чи від розгніваних і незнаючих громадян, “А ходять тут безробітні, за субсидії, проплачені і з підкупленими малолітніми тітушками на руках і в калясках, мішають чесним, працюючим громадянам вертатися у свої теплі домівки, о сьомій годині вечора!”.
І в мене є питання, яка вартість, щоб мати з дітьми на руках і цілі сім’ї виходили уже другий тиждень, кожного вечора на мирний протест, на мирну акцію?
А я відповім ця валюта дуже коштовна і це називається час, який еквівалентний заради здоров’я дітей і власного здоров’я. А саме найголовніше ми за власну ГІДНІСТЬ І СПРАВЕДЛИВІСТЬ. За свою гідність, через яку переступають місцеві чиновники і в яких відношення як “що це за плибеї заважають патриціям, Божим помазаникам”. За два тижні акції, ніхто з місцевих обранців не появився і не йде на спілкування, роблять вигляд для себе що, нічого не відбувається і лиш кажуть який торф корисний (ще би його ложкою їли)).
Перекриття доріг це акція громадського протесту, щоб привернути увагу небайдужих до проблеми з будівництвом котелень на торфі в Тернополі, під вікнами житлових будинків. Жителі вулиць Корольова і Купчинського цієї зими переконалися “оздоровчим”, “цілющим” властивостям котельні, можите у них докладно розпитатися, як це коли під будинком коптить і вібрація з гудінням, що в кращому випадку треба на нові і кращі склопакети міняти у вікнах, щоб хоч трохи від шуму ізолюватися, але вібрація нікуди і не зникає.
Є декілька позитивних моментів, радує що діти з радістю беруть у цьому участь, свого роду як прививка від совку і від інфантильності.
І чесно радують правоохороні органи, за те що забезпечують порядок та безпеку.
Повтурююсь і стосовно себе, я за честь та за гідність.

Коля Шевчук

Коментарі вимкнені.