Чому тернополяни одного будинку суттєво зекономлять гроші за опалення, а інші – ні?

У рамках міської Програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації будівель житлового фонду  м. Тернополя на 2015-2020 роки  найперший в житловому фонді тепловий пункт погодного регулювання з’явиться в колишньому гуртожитку ВАТ «Тернопільський комбайновий завод»  за адресою вул. Д. Лук’яновича, 1. Дана п’ятиповерхова будівля була збудована в 1976р., а сьогодні там проживає 166 сімей.

Для реалізації згаданого проекту ОСББ «Лук’яновича, 1» за власні кошти замовило проектно-кошторисну документацію (8,0 тис. грн.) та провело її державно будівельну експертизу (2,75 тис. грн.). Дані витрати ввійшли в частку співфінансування у розмірі 30%. Загальна вартість робіт складає 333,452 тис. грн. За дані кошти, окрім встановлення ІТП та загальнобудинкового теплового лічильника, заплановано також здійснити капітальний ремонт мереж опалення та провести їх балансування. Завершення робіт очікується до початку опалювального сезону.

Враховуючи що робота ІТП дає змогу економити на опаленні більше 30%, то для мешканців даний захід окупиться лише за один опалювальний сезон.

-1 thoughts on “Чому тернополяни одного будинку суттєво зекономлять гроші за опалення, а інші – ні?

  • 20:36 | 4.09.2015 о 20:36
    Permalink

    ІТП дає ефект коли внутрішньобудинкова система обладнана пристроями місцевого регулювання на радіаторах, темостатичними клапанами з термоголовками, які не дають можливості перегрівати приміщення.Краще ніж ставити ІТП потратити гроші на утеплення будинку. Про 30% економії при установленні ІТП і не мрійте.Функціонально ІТП це змішувальний вузол з клапаном і насосом.Змішує подаючий теплоносій з зворотним до температури по температурному графіку регулювання(якісне регулювання).Якщо від котельні теплоносій подається по температурному графіку, то змішування не потрібне.Без реконструції будинкової системи опалення, дарма потрачені гроші.Тратьте гроші на утеплення будинку і модернізацію системи опалення.

Коментарі вимкнені.