Чи безпечно купатися у Тернополі? Результати обстежень


Попри прохолодний початок червня, синоптики прогнозують, що літо буде спекотним. З початком літа, а саме, в червні розпочався «Купальний сезон – 2024» в місті Тернополі. Спеціалістами Тернопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно з фахівцями Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 28.05.2024 року здійснено відбір взірців води відкритих водойм (для купання, спорту та відпочинку населення, також водоймищ в межах населених пунктів, а саме:

  • Тернопільський став (міський пляж);
  • Тернопільський став (р-н «Циганка»);
  • відкритий басейн клубу оздоровчого зимового плавання «Нептун» в парку «Сопільче»;
  • КП «Залізці» «Сонячний берег» село Залізці .

За результатами мікробіологічних, фізико – хімічних та гельмінтологічних досліджень (експертні висновки від 31 .05.2024 р.), вказані взірці води відповідають санітарно – гігієнічним вимогам Наказу МОЗ України №721 від 02.05.2022 р. «Гігієнічні нормативи якості води водних об’єктів для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення».

Пляжі Тернополя готуються приймати відпочивальників. Відпочинкові зони утримуються у задовільному санітарному стані, встановлені туалети (біо-туалети), сміттєзбірні контейнери, облаштовані необхідним обладнанням місця для спорту та відпочинку.

Спеціалісти Держпродспоживслужби рекомендують надалі дотримуватись правил особистої безпеки при купанні в ставі, а саме: не допускати потрапляння води на слизові оболонки рота, очей та носа, уникати травм, після купання приймати душ, не заходити в воду при наявності порізів та подряпин.

Коментарі вимкнені.