У Тернополі перевірили понад 100 аптек


Фахівці cектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області у травні провели моніторинг та роз’яснювальну роботу щодо застосування державних регульованих цін у 108 аптечних закладах області.

Перевірено 16468 цін на лікарські засоби,які внесені до Реєстру лікарських засобів вартість яких підлягає відшкодуванню,затвердженого наказом МОЗ України від 20.02.2024 №279 (зі змінами відповідно до наказу МОЗ від 26.02.2024 №329 ,та беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки».

Всі препарати за програмою «Доступні ліки», в тому числі і для лікування діабету, можна отримати в аптеках за електронним рецептом. На час дії воєнного стану, у випадку якщо у лікаря не має технічної можливості виписати електронний рецепт, лікар виписує пацієнту паперовий рецепт з яким пацієнт звертається до аптечного закладу для отримання необхідних препаратів в рамках програми реімбурсації.

Реімбурсація ліків – це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів ,яка в Україні реалізована у формі «Доступні ліки».

Споживач може придбати лікарські засоби в аптеці, яка працює за урядовою програмою «Доступні ліки». При наявності паперового або е-рецепта, незалежно від місця проживання.

У випадку, якщо споживачі мають сумніви щодо завищення цін вказаної категорії лікарських препаратів, слід звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області з обґрунтованими зверненнями.

Коментарі вимкнені.