Чи дотримуються посту Тернополяни

Триває другий тиждень сорокаденного Великого посту, під час якого християни готують душі й тіла до одного з найвеличніших свят року — Воскресіння Ісуса Христа.
Ми поцікавились у тернополян, чим є для них піст, чи дотримуються вони його і чи варто взагалі постити?
Михайло,
50 років:
— Для мене — це святе. Як наші батьки сповідували піст, так і ми повинні молитися Господу і наслідувати Ісуса Христа. Для мене піст — це не дієта, а духовне звернення до Бога. Стараюся не лише м’ясо не їсти, а навіть голодувати. Прошу в Господа сил для цього.

Катя
і Артем
10, 11
років:
— Знаємо, що діти до 14 років можуть не постити, проте ми постимо разом з батьками. Навіть не граємо у комп’ютерні ігри, хіба що дуже рідко. Наскільки ми розуміємо, то в піст потрібно щось приносити в жертву — відмовитися від деякої їжі, а головне — молитися до Бога.

Федір,
19 років:
— Ні, я не пощу . Для мене піст — це як дієта, більше фізичне, ніж духовне. Відмовитися від їжі можна в будь-який момент. В моєму розумінні постити — означає, крім того, що не їсти м’яса, то ще й не вживати алкоголю, не курити, не говорити нецензурно. А також в цей час головне “не їсти” людей.

Юля,
14 років:
— Для мене піст — це час для духовного очищення, час, коли ми перебуваємо з Богом. На мою думку, для кожного з нас піст має бути часом для душі, але не для тіла. В піст маємо добру нагоду присвятити себе Богу та духовному розвитку. Кожному з нас треба дотримуватися Великого посту.
Опитування провели Ірина Козіброда та Катерина Проник

Коментарі вимкнені.