Чиновник заявив, що під час ремонту психлікарні на Тернопільщині могла бути корупція

Під час робочої поїздки у Шумський район 23 вересня  заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра оглянув незавершене будівництво  стаціонарного геріатричного відділення Шумського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян у с. Великі Дедеркали. 

У 2006 році розпочали реконструкцію об’єкту, однак у зв’язку з відсутністю фінансування її не завершили. Планували замінити покрівлю, утеплити і  відремонтувати приміщення, модернізувати котельню. Зараз об’єкт у жахливому стані: у приміщеннях встановили застарілі радіатори, будівля перекрита так, що вже через кілька зим дах буде протікати, близько 10 тонн скам’янілого цементу всередині. Котли розміщені  у будівлі, де  ремонтні роботі не завершені.

«Для того, щоб відновити роботу геріатричного відділення територіального центру, необхідно близько  2,5 млн. гривень, – розповів голова Шумської РДА Василь Габор. – Згідно з розцінками 2012 року, вартість проекту реконструкції відділення складає близько 7 млн. гривень. З 2006 року по 2013  було витрачено 4 млн гривень. Однак результату робіт практично не видно».

За його словами, люди зараз перебувають у важких умовах, проживають одному з підсобних  приміщень колишнього панського маєтку.

За сприяння Тернопільської обласної державної адміністрації,  триває підготовка проекту по даному об`єкту для подання на  конкурс  з метою залучення коштів державного фонду регіонального розвитку.

«Проект реконструкції геріатричного відділення територіального центру розроблено досить якісно, – констатував заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра. – Однак підрядники  виконували будівельні роботи халатно, зіпсували багато будматеріалів. Також це приклад, як чиновники намагалися  якомога швидше «освоїти» кошти з державного бюджету. Очевидно, була і корупційна складова. Можна вважати, що проведення робіт на цьому об`єкті ніхто не контролював. До того ж, частину будматеріалів через відсутність передбаченої проектом охорони об`єкту вкрадено»

За словами Леоніда Олексійовича, проблема об`єктів незавершеного будівництва – не нова для області.

Щоб її розв`язати, необхідне раціональне використання бюджетних коштів. Роботи повинні виконувати добросовісні підрядники, а не фірми – одноденки, які швидко зникають.

Коментарі вимкнені.